Rubriky:

Odjinud

Živě

Monstrum poprvé selhalo - extrémista rekord nepřekonal

14. července 2016 08:52 - Linec

Rainer Predl, extrémní sportovec a vytrvalec, ohlásil na čtvrtek 7. července svůj další pokus o překonání rekordu. Nešlo o nic menšího než uběhnutí maximální vzdálenosti za dobu 48 hodin. Nejmenším cílem zde bylo překonání národního rekordu s hodnotou 375 kilometrů. Několik negativních faktorů se ale rozhodlo, že si dají dostaveníčko ve stejný den a na stejném místě jako samotný ultra-man, a tak se tentokrát nezadařilo. První vážné potíže nastoupily už po prvních patnácti kilometrech.

 

facebook R. Predl

„Byl to bez jediného přehánění nejtěžší běh mého života," bilancoval hned po ukončení samotný Predl. Kdo by ale čekal, že se extrémní sportovec nechal zlomit, hluboce by se mýlil. Predl i přes velké bolesti kolena a nepřízeň počasí svoji osmačtyřicetihodinovou misi dokončil. Nevzdal a neskončil dříve, než uplynul vymezený čas. Už to si zaslouží velký obdiv.

MOHLI JSTE ZAZNAMENAT: Monstrum zítra spouští další rekordní pokus

Šestadvacetiletý matador začal odvíjet první kilometry na okruhu o délce 1192,05 metrů za vysokých veder. Ta samotná by běžce nedokázala zastavit. Po patnácti kilometrech se ale začalo ozývat zranění z předchozího roku - koleno. Predl loni utrpěl frakturu čéšky. „Bolesti v podstatě od začátku pokusu mi způsobily velké problémy. To jsem z dřívějška neznal. Musel jsem bojovat hned od počátku a už po prvních třiceti kilometrech jsem se přistihl, jak zcela vážně uvažuji o možnosti vzdát to," přiznal běžec.

Ačkoli sám říká, že vedra mu nevadí a naopak je má rád, druhý den už má po těle popáleniny druhého stupně. Následně mu počasí připraví přeháňky, které rychlosti také moc nepřejí. I tak mohl ale vytrvalec po osmačtyřiceti hodinách hlásit překonání hranice 326 kilometrů. Avizovaný rekord by musel mít hodnotu přes 375 kilometrů. Přesto je běžec spokojený, svůj přechozí osobní rekord totiž vylepšil o 50 kilometrů.

RAINER PREDL (26)
výška: 180 cm
váha: 65 kg
• držitel světového rekordu v 7denním běhu na páse (852,46 km)
• držitel světového rekordu v běhu na páse na 100 km (7:15:08)
• vítěz MS v běhu na 100 km v Itálii (7:13)

Tento pokus pokládá za nejtěžší ze všech, mnohem těžší než například svou „pásovou sedmidenní", při níž nastavil nový světový rekord pro kontinuální běh na páse po dobu sedmi dnů. Tentokrát nepovažuje svůj počin ani za vítězství, ale ani za porážku. „Bylo to prostě šílené," komentuje lakonicky. Je rád, že i přes nastalé potíže se mu podařilo splnit svou charitativní misi a vybrat peníze pro lidi bez domova. Nyní se chce soustředit na mistrovství světa v běhu na 100 kilometrů v roce 2017, na němž bude reprezentovat svou vlast.

PSALI JSME O RAINERU PREDLOVI:
Monstrum se probouzí. A znovu útočí na rekordy
„Běhající monstrum" překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na páse
Šílenost! Rekordní závod na nejkratší dráze světa

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce