Rubriky:

Odjinud

Pokud bude Bůh souhlasit, budu připraven, říká Bejrúťan

1. září 2016 09:26 - Bejrút

Saleh Zaiter je jedním ze stovek obyvatel hlavního města Libanonu zapojených do projektu Beirut 542. Amatérští běžci, vytrvalci-začátečníci se v něm připravují na svůj první maratón v životě. „V Libanonu máme problém, běžecká kultura, především běhání dlouhých vzdáleností u nás ještě nemá vybudovanou takovou tradici,“ citovala agentura Reuters Alberta Cheaiba, projektového manažera. Blízkovýchodní, převážně muslimská země tak činí velký krok. Hlavním cílem závodu Beirut Marathon, o nějž v přípravách jde, je „shromáždit běžce z Libanonu a celého světa s vyššími cíli míru a lásky“.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V rámci programu se zájemci připravují na nadcházející maratón v hlavním městě, svůj první v životě. Iniciativa vznikla v roce 2014 a má za cíl propojit začínající běžce s trenéry a poskytnout jim ucelený tréninkový plán, výživové poradenství, fyzioterapii, ale třeba také vyšetření srdce. Program trvá pět měsíců. V prvním ročníku se ho zúčastnilo 70 běžců a 38 z nich následně úspěšně dokončilo i samotný maratón.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Jsem ztroskotanec. Závodím proto, abych se pomstil

Letos je zájemců podstatně více, organizátoři hovoří o zhruba 250 účastnících programu. Ten tvoří tři základní tréninky týdně a jeden dlouhý běh v neděli. Také sami kouči ještě dále trénují a mají svůj speciální program, aby se i oni mohli zdokonalovat.

Jeden z trenérů Charbel Nasser se stará o dvacítku svěřenců. Sám běžel maratón loni. „Trénoval jsem se svým klubem po celý rok a velmi mi to prospělo. Využil jsem mnoha nových zkušeností," dodává k tomu kouč. Se svým nynějším týmem trénuje vždy od šesti hodin ráno po více než hodinu. Každý týden přidávají k celkové vzdálenosti dva kilometry a zvyšují obtížnost tréninku tak, aby byl každý z účastníků programu dokonale připraven.

„Už mi bylo třicet a chci vstoupit do světa dlouhých distancí. Už mi nestačí jen být rychlý, chci mít i dobrou vytrvalost. Dodržuji svůj tréninkový plán, pokaždé si přidávám trochu času navíc a někam se posunuji. Cítím, že když bude Bůh souhlasit, budu na maratón v listopadu připraven," říká jeden z účastníků Saleh Zaiter, pro nějž je uběhnutí maratónu jedním z podstatných milníků života.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce