Rubriky:

Odjinud

Vydělal dodnes 700 miliónů dolarů. A to už 35 let nežije...

21. září 2016 08:30 - Ottawa

Závratnou sumu peněz ‒ v přepočtu bezmála 13 miliard korun ‒ nevydělal Kanaďan Terry Fox pro sebe. Jeho cílem bylo vybrat na výzkum rakoviny, jíž nakonec sám podlehl, 24 miliónů, což obnášelo získat za každého tehdy žijícího Kanaďana jeden dolar. Dodnes probíhají v různých státech světa Běhy Terryho Foxe, které nadále naplňují původní záměr.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Osmnáctého září se ve Foxově rodné Kanadě, ale i jinde, sešly na startu desítky tisíc lidí. Jejich příspěvky pro Terry Fox Foundation dodnes vydělaly více než 700 miliónů kanadských dolarů. Jen v Kanadě se Běh Terryho Foxe konal na více než 9000 místech. V tomto roce to byl už 35. ročník charitativní akce, jejíž počátek spadá do roku 1981, kdy Terry Fox zemřel. Každý takový běh je dlouhý pět kilometrů, je nesoutěžní, a tudíž není měřený, a je určen pro všechny, kdo vzdálenost dokážou překonat během či chůzí.

ČTĚTE TAKÉ: Nechtěl být hrdina, a přece se jím stal. Nejen ve sportu

Do akce se rovněž zapojují milióny studentů základních a středních škol ve významných hlavních městech celého světa. Hampshire, Abú Zabí, Lima či New York, abychom jmenovali alespoň některé. Také v České republice se Běhy Terryho Foxe pravidelně pořádaly po dobu 15 let, od roku 1993 do 2007 (dnes na ně navazuje charitativní Běh naděje, který přispívá na boj proti rakovině a podporu hendikepovaných). Terry Fox se stal nejmladším držitelem nejvyššího civilního státního vyznamenání Řádu Kanady.

 

Check this out!Queen's Park in Toronto...take some photos and share. #terryfoxrun

Fotka zveřejněná uživatelem The Terry Fox Foundation (@terryfoxfoundation),Zář 18, 2016 v 6:18 PDT

Terry Fox byl kanadský sportovec, u něhož byla diagnostikována rakovina kosti. Na nejznámějších fotografiích je zachycen již s protézou po amputaci pravé nohy. Sportovec se rozhodl přeběhnout celou Kanadu a cestou vybírat prostředky na výzkum choroby, s níž už několik let bojoval. Projekt nazval Marathon of Hope, Maratón naděje. Dokázal běžet 143 dní a zdolat 5373 kilometrů. Do cíle svého běhu nikdy nedorazil. Jeho snažení přerušila rakovina plic. Terry zemřel v necelých 23 letech.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce