Rubriky:

Odjinud

Češi zabodovali na krpálu ve Slovinsku

24. září 2016 07:53 - Planica

Výraznou stopu po sobě zanechali čeští běžci na závodě Red Bull 400 ve slovinské Planici. Hned ve dvou kategoriích se při výběhu skokanského můstku vydrápali až na stupně vítězů.

 

redbull.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Letošní vítězka závodů v Harrachově Adéla Stránská skončila v alpské Planici na skvělém druhém místě s časem 6:26,02 minut. Loňská vítězná štafeta Slavie Praha na slovinské půdě obhájila své prvenství v opravdu silné konkurenci s časem 3:05,12 minut.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Nejdrsnější pokušení v Česku! Nadechněte se na skokanskou K120

Jako ostatně téměř vždy byl nejrychlejším mužem známý sběratel trofejí Turek Ahmet Arsalan s časem 05:09,07 minut. Pro srovnání: harrachovský můstek K120 umí šampioni zdolat o jednu minutu rychleji. Planický výběh tak nabízí ještě náročnější podmínky než krkonošský krpál. Nejlepší Čech v Planici Jiří Houdek doběhl sedmadvacátý.

Formát závodu byl mírně pozměněn vzhledem k povětrnostním podmínkám, podobně jako v srpnu v Harrachově. Pořadatelé museli kvůli dešti snížit počet běhů a drasticky omezit rozběhy. Každý závodník běžel jednou ve své kvalifikační skupině a již tyto časy byly použity jako finální výsledek. Odpoledne se ale už vyčasilo, takže si závod mohli vychutnat skutečně všichni – běžci, diváci, ale i fotografové.

Stále známější čtyřstovka se kromě Česka a Slovinska pořádá také ve Finsku (Kuopio) a Rakousku (Tauplitz/Bad Mitterndorf). Mimo Evropu se letos běží v Kanadě, v USA nebo v Kazachstánu. Závodníci musí vždy vyběhnout do skokanského můstku odspoda přes takzvaný buben až na samotný vrchol.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce