Rubriky:

Odjinud

Opozdilci zachránili několik životů. Nástražný systém vybuchl, když ještě nikdo nebyl na trati

29. září 2016 15:34 - New Jersey

Bylo to štěstí v neštěstí. Mohl to být mnohem větší malér. Jak se ukázalo, závodníci, kteří se hlásili do benefičního běhu v New Jersey v USA, možná díky svému loudání a váhání zachránili řadu životů. Časovaná bomba totiž explodovala ve chvíli, kdy tři tisíce běžců naštěstí ještě nebyly na pětikilometrové trati.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Vyšetřovatelé uvedli, že nástražný systém sestával ze tří trubkových bomb a časovacího zařízení. Strůjce smrtonosné nástrahy ovšem nepočítal s tím, že se oficiálně ohlášený čas startu bude nakonec posouvat mimo jiné kvůli velkému množství zájemců hlásících se na poslední chvíli. Opozdilci se tak pravděpodobně stali zachránci životů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Lékař se jí zeptal, na kterém kilometrovníku chce zemřít

Dále bylo zjištěno, že ze tří bomb explodovala pouze jediná. Policii tak zůstalo množství materiálu na důkladné zkoumání a více stop v rukou.

Benefiční závod, jehož výtěžky míří na podporu příslušníků armádního námořnictva a jejich rodin, se před pár dny konal už potřetí. Nástražný systém byl umístěn do jednoho z odpadkových košů na trati. „Tento běh podpoříme znovu, kdykoli a kdekoli jej organizátoři vypíší. Nebojíme se a nenecháme se tímto způsobem zastrašovat," komentovala událost jedna z účastnic.

kü, Sport.cz

Zúčastnili byste se závodu, na jehož předchozím ročníku došlo k výbuchu?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce