Rubriky:

Odjinud

Zlomil si čéšku. Teď bude místo ultramaratónů startovat na extrémních cyklistických závodech

10. října 2016 11:33 - Salcburk

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Ví o tom své třeba Anton Krupicka, další vrcholový ultraběžec, kterému život určil jiný směr. Zdá se, že známý rakouský vytrvalec Rainer Predl na tom bude asi dost podobně. 2 000 kilometrů a 30 000 metrů načítaného převýšení jej bude čekat na jednom z nejnáročnějších závodů Evropy.

 

facebook R. Predl

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Po úspěšném comebacku při pokusech o minimálně národní rekordy na 100 kilometrů běhu či 48 hodinových mistrovstvích se Rainerovi Predlovi zamíchaly karty zcela nově. „Po fraktuře čéšky a dalších dvou úspěšných bězích se začaly o slovo hlásit nespokojené vazy. Přišla přestupní stanice jménem cyklistika a zrodil se nový extrémní jezdec," hlásil domácím médiím už znovu energií nabitý Rakušan. Šestadvacetiletý nadšenec se řídí heslem „Vše se děje tak, jak má." Bere život tak, jak je, a zdá se, že jediná věc, která jej ještě neopustila, je vrozená touha po extrémech.

ČTĚTE TAKÉ: „Běhající monstrum" překonalo světový rekord v sedmidenním běhu na páse

Stihnul již absolvovat dva velké cyklistické závody a v příštím roce se chystá na Race Around Austria (RAA), závod kolem Rakouska, i díky velkým převýšením panujícím v alpské zemi jeden z nejtěžších závodů v Evropě. Zároveň Predl chce tuto akci pojmout jako kvalifikaci na patrně nejobtížnější cyklistickou torturu světa, tentokrát už zámořský Race Across America (RAAM).

Jeho podpůrný tým se již připravuje a piluje optimální zásobování závodníka, taktiku i navigaci. Činí jej hned třináct lidí. Od plánovače přes techniky, mechaniky, maséry až po tiskového mluvčího. Ani sportovec sám nezahálí. Tréninkové vyjížďky kolem 300 kilometrů nejsou žádnou výjimkou. A Predl plně využívá výhod své domoviny, kterou z velké části pokrývají Alpy.

„Je spousta oblastí, kde budu na RAA konfrontován s výškovými metry, které ode mne budou vyžadovat plné nasazení. O to důležitější bude trénink v kopcích, jako je Grossglockner nebo Pitztal. Tam toho musím ještě hodně dohánět," odhaduje vytrvalec. RAA se bude startovat v Salcburku, a jelikož je Predl doma právě tam, bude se snažit nahnat čas, ale zároveň šetřit síly do hor. Tak uvidíme. Necháme se překvapit, zda i tento jeho přerod bude úspěšný.

DÁLE O PREDLOVI:
Monstrum se probouzí. A znovu útočí na rekordy
Šílenost! Rekordní závod na nejkratší dráze světa
Monstrum poprvé selhalo - extrémista rekord nepřekonal

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce