Rubriky:

Odjinud

Před čtyřmi lety skončil na vozíku. Teď se zvedl a překonal další výzvu

19. října 2016 08:14 - Toronto

Nestává se často, aby ochrnutý člověk dostal ještě jednu šanci a své nehybné a bezvládné končetiny znovu rozpohyboval. Robert MacDonald patří mezi ty vyvolené. Jenom to mu ale nestačilo. Mezi vyvolené se zařadil ještě v jednom směru. Mezi ty vyvolené, kteří zvládnou výzvu, na niž si naprostá většina lidí netroufne ani pomyslet.

 

facebook Toronto Rehab

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Před necelými čtyřmi lety byl Kanaďan Robert na dovolené v Mexiku. Nešťastnou náhodou tam vypadl z hotelové terasy ve třetím patře. Následky byly katastrofální a devastující. Věděl to i on sám, protože od pasu dolů necítil vůbec nic. K devíti zlomeným obratlům se přidalo jedenáct zlomených žeber, z nichž některá prorazila také plíci. K operaci v Mexiku naštěstí nedošlo. Nejrychlejším možným způsobem byl převezen do nemocnice v domovském Torontu.

BUDE VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Pokořila svatý grál. Předtím strávila 864 dní v nemocnici a zažila na 200 operací

Množství operačních zákroků a ještě větší množství rehabilitace a cvičení. Ani kanadští lékaři nevěřili příliš na zázraky a svému pacientovi dávali pouhých pět procent naděje, že bude znovu chodit. Robert se ale nevzdával. Žil svým snem každý den a každou minutou. Měsíc po nehodě začal proces obnovy. Robert se do slova a do písmene učil znovu chodit. Bylo třeba obnovit sílu dolní poloviny těla. MacDonald ztratil během prvního měsíce rehabilitace 16 kilo především svalové hmoty.

Jeden jeho přítel mu v těžkých chvílích s vážnou tváří slíbil, že si oni dva jednoho dne zaběhnou společně maratón. A nyní se jejich společný sen uskutečnil. Ruku v ruce uběhli 42 kilometrů. „Ušel jsem za ty čtyři roky dlouhou cestu," řekl MacDonald v cíli. „Hodně to pro mě znamená, díky Toronto Rehab Centre a všem, kteří nás podpořili," dodal. A tím „nás" myslel svoji charitativní akci, při níž chtěl vybrat 42 000 dolarů, za každý svůj krok dolar, pro všechny pacienty po úrazech páteře. Název jeho týmu byl stejný jako jeho motto ‒ I will.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce