Rubriky:

Odjinud

Hokejový trenér ho jako dítě zneužil. Dnes je z něj extrémista

24. října 2016 09:08 - Toronto

Život pro J. P. Bédarda nezačínal zrovna nejrůžověji. Jako malého chlapce jej sexuálně zneužil trenér hokejového klubu, kam chodil sportovat. Ten se později z města vypařil a chlapec si po dlouhá desetiletí nechával své traumatizující zážitky pro sebe. Dal se na alkohol a drogy. Byla z něj troska. Až po čtyřicítce prolomil Bédard mlčení. A udělal to ve velkém stylu, extrémním sportovním výkonem věnovaným dalším obětem násilí.

 

facebook J. P. B.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Řekli byste si, že maratón je úplně pro všechny stejný. 42 kilometrů a 195 metrů pro každého bez rozdílu. Ne tak pro Bédarda, pro něj měl nedělní maratón v Torontu těžko pochopitelných 168,78 kilometru. Extrémista si jej totiž dal hned čtyřikrát za sebou! Pro ostatní, kteří se podobně jako on stali obětmi násilí a sexuálního zneužívání. Bylo to pro něj patrně nejdelších 21 hodin v životě.

BUDE VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Vydělal dodnes 700 miliónů dolarů. A to už 35 let nežije...

Svůj čtyřnásobný maratón věnoval Bédard dvěma charitativním organizacím: torontské Gatehouse (Strážní domek) a Little Warriors (Malí bojovníci). Obě pomáhají zneužívaným dětem. „Celou dobu jsem myslel na ty, co byli v dětství zneužíváni, a na všechny ty, kteří podpořili náš projekt. Příběhy běžců, kteří sice nepatří mezi elitu, ale mají za sebou neobyčejné příběhy, které je k tomuto sportu přivedly, mne fascinují," řekl vytrvalec po doběhu kanadskému magazínu Running.

J. P. Bédard ale svými extrémními výkony nepodporuje lidi s jemu podobnými osudy poprvé. V loňském roce se na torontském maratónu ukázal také. To aby jej zaběhl třikrát.
V Kanadě za to dostal ocenění Běžec roku. Letos si své martyrium ještě o jeden maratón prodloužil. Co bude Bédard dělat za rok? Dá si maratón pětkrát za sebou? Nikoli. Jeho plány jsou ještě progresivnější. S týmem svých podporovatelů by chtěl uspořádat běh přes celou zemi. A to je bratru kolem 7000 kilometrů. Zvládne to? Budeme sledovat a držet palce!

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce