Rubriky:

Odjinud

Máte na to? Šest dní v džungli přežijí jen ti nejodolnější!

22. října 2016 08:01 - Brasília

Myslíte si, že už něco vydržíte, že vaše fyzička je na výši a vaše psychická stránka takřka neví, co je strach? Zkuste se příští rok přihlásit na závody v původní brazilské džungli. Skoro polovina startujících to nezvládne. A ti, co to zvládnou, pláčou v cíli jak malé děti.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pokud se domníváte, že jste už v životě něco zažili a jen tak něco vás nepřekvapí, zkuste Jungle Marathon v Brazílii. Teploty přesahující 40 °C, vlhkost vzduchu na úrovni 99 %, pohyb pod příkrovem původní džungle, na jejíž půdu v podstatě nepronikne denní světlo. Budete se brodit bažinami, v nichž žijí obávané anakondy, budete křižovat řeky, kde mají domov kajmani a piraně. Obrovská převýšení budete zdolávat po kluzkých, bahnitých stezkách. A tak to bude po celých 254 kilometrů.

CNN označila tento maratón za nejnáročnější vytrvalecký závod světa. Zkusíte ho? Pak se připravte na to, že budete cedit krev, pot i slzy. Letos se na start sjela padesátka atletů z celého světa, aby vzájemně změřili síly v šestidenním etapovém závodě. Závod se koná každoročně už dvanáct let. Závodníci se musejí vyrovnávat s doslova smrtelným koktejlem nepříznivých podmínek.

Vysoké teploty a vlhkost vzduchu, zrádný terén, překonávání vodních toků a bažin. To vše vytváří podmínky, s jakými se atleti nesetkají nikde jinde na světě. Z padesátky startujících dokončilo všech šest etap jen 31 závodníků. Prvenství si odnesl Australan Andy Turner a v ženské kategorii si vítěznou trofej domů odvezla Isadora Soares.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce