Rubriky:

Odjinud

Máte na to? Šest dní v džungli přežijí jen ti nejodolnější!

22. října 2016 08:01 - Brasília

Myslíte si, že už něco vydržíte, že vaše fyzička je na výši a vaše psychická stránka takřka neví, co je strach? Zkuste se příští rok přihlásit na závody v původní brazilské džungli. Skoro polovina startujících to nezvládne. A ti, co to zvládnou, pláčou v cíli jak malé děti.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pokud se domníváte, že jste už v životě něco zažili a jen tak něco vás nepřekvapí, zkuste Jungle Marathon v Brazílii. Teploty přesahující 40 °C, vlhkost vzduchu na úrovni 99 %, pohyb pod příkrovem původní džungle, na jejíž půdu v podstatě nepronikne denní světlo. Budete se brodit bažinami, v nichž žijí obávané anakondy, budete křižovat řeky, kde mají domov kajmani a piraně. Obrovská převýšení budete zdolávat po kluzkých, bahnitých stezkách. A tak to bude po celých 254 kilometrů.

CNN označila tento maratón za nejnáročnější vytrvalecký závod světa. Zkusíte ho? Pak se připravte na to, že budete cedit krev, pot i slzy. Letos se na start sjela padesátka atletů z celého světa, aby vzájemně změřili síly v šestidenním etapovém závodě. Závod se koná každoročně už dvanáct let. Závodníci se musejí vyrovnávat s doslova smrtelným koktejlem nepříznivých podmínek.

Vysoké teploty a vlhkost vzduchu, zrádný terén, překonávání vodních toků a bažin. To vše vytváří podmínky, s jakými se atleti nesetkají nikde jinde na světě. Z padesátky startujících dokončilo všech šest etap jen 31 závodníků. Prvenství si odnesl Australan Andy Turner a v ženské kategorii si vítěznou trofej domů odvezla Isadora Soares.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce