Rubriky:

Odjinud

Cizí hlasy v hlavě, vy je ještě nemáte? Brýle nahradí trenéry

25. října 2016 09:36 - Lake Forest

Známý americký výrobce brýlí přichází na trh s novinkou. Sportovní brýle v sobě ukrývají trenéra, v reálném čase reagují na výkon atleta a díky spolupráci firmy s producentem procesorů si s vámi i po trenérsku popovídají.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přelomová novinka v oblasti sportovních technologií, nositelných tréninkových pomůcek se jmenuje Oakley Radar Pace. Na první pohled jde o sluneční brýle s integrovanými sluchátky. Ale jen na ten první, než vám do uší začne promlouvat přísný trenér. Jestliže za sebou už máme éru chytrých telefonů, nejspíš přichází éra chytrých brýlí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Výrobce kondomů chce penetrovat svět atletiky

Brýle by měly pomáhat atletům lépe porozumět průběhu svých výkonů a v reálném čase je také sledovat a analyzovat. Software v brýlích je navržen tak, aby dokázal vytvářet tréninkové plány na míru a zároveň aby sledoval nejrůznější parametry v průběhu jejich plnění, dával sportovci okamžitou zpětnou vazbu, stejně jako by to udělal trenér postávající u atletického oválu se stopkami v ruce. Brýle navíc dokážou reagovat na otázky uživatele.

Intel do projektu dodal svou technologii Real Speach, a tak se běžec může ptát svých vlastních brýlí na to, jakou má rychlost, kolik vydává energie, jakou má srdeční frekvenci, čas, vzdálenost nebo rychlost. Tento titěrný kousek špičkové technologie má v sobě zabudovaný gyroskop, akcelerometr, tlakoměr, vlhkoměr a další.

Nožičky brýlí nesou malé touch pady, díky nimž můžete regulovat hlasitost hlasů ve své hlavě, ovládat hudební přehrávač nebo přijímat telefonní hovory z aparátu připojeného přes bluetooth. Stejnojmenná aplikace pro mobilní telefony poskytne po tréninku nejrůznější statistiky a analýzy. Někdo má cizí hlasy v hlavě zadarmo. Pokud budete chtít ty trenérské z Ameriky, připravíte svou peněženku o 570 dolarů (přes 14 000 korun).

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce