Rubriky:

Odjinud

Pětaosmdesátiletý stařík si nedá pokoj. Vybojoval další rekord!

20. listopadu 2016 08:53 - Praha

Když si Ed Whitlock, známý atletický extrémista před měsícem odvážel domů maratónské zlato ve své kategorii, málokdo věřil, že je jeho rekordům konec. Jako pětaosmdesátiletý kmet zaběhl trať dlouhou 42 195 metrů v čase pod čtyři hodiny. Nyní do své sbírky rekordů a kuriozit přidal světový rekord v běhu na 15 kilometrů.

 

facebook Fans of Ed Whitlock

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Ed Whitlock je ve světě běhu známá firma. Přední světové příčky svých kategorií okupuje pravidelně a s nezdolnou energií už dlouhá léta. Ed se už ve svých sedmdesáti letech postavil do první řady ve frontě na medaile: Stal se prvním člověkem na světě, který dokázal zaběhnout maratón pod tři hodiny v tak vysokém věku. Maratónský čas pod tři hodiny je velice dobrým výsledkem i pro mladého a ambiciózního maratónce a vyžaduje velmi důkladnou a zpravidla už poměrně dlouhou tréninkovou přípravu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Čech by byl už dávno mrtvý. Kanaďan k tomu zvládne ještě pár frajeřinek

V neděli překonal tento rozený Brit dlouhodobě žijící v Kanadě světový rekord v běhu na 15 000 metrů o více než 13 minut! Opravdu to zní až neuvěřitelně, ale takových výkonů je jeho tělo kmeta schopno. V kategorii 85-89 let nemá nikoho, kdo by ho dokázal alespoň vzdáleně ohrozit. „Hádám, že jsem to zaběhnul v rekordu," řekl po doběhu agilní stařík novinářům.

V New Yorku, kde k rekordnímu počinu tentokráte došlo, startovalo na 1500 běžců. MVP Health Care Stockade-athon 15K platí za jeden z hlavních závodů této délky tratě ve Spojených státech amerických. Whitlock zaběhl skvělý čas 1 hodina, 15 minut, 10 vteřin. Také jeho předchozí výkon na Toronto Waterfront Marathonu obletěl doslova a do písmene celý svět. Ed tento maratón běžel ve třicet let starém nátělníku a v botách, jež zakoupil před patnácti roky. Jeho poslední rekord je třináctý v řadě, kterého Ed Whitlock na trati 15 000 metrů za život dosáhl.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce