Rubriky:

Odjinud

Běhej, dokud můžeš! Redaktor Sport.cz na cestě od děsivé prognózy k maratónu a ještě dál

23. listopadu 2016 19:31 - Praha

Se správnou motivací dokážeš všechno. Krédo, které pro mnohé může znít jako klišé. Redaktor běžecké sekce Sport.cz René Kujan jej ovšem vyplnil beze zbytku. O tom, jak jeho život proměnila autonehoda, po níž se vzepřel verdiktu lékařů a vrátil se nejen do života, ale začal běhat doslova jako o život, vypráví ve své autobiografii.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na ten okamžik si bude Kujan pamatovat nadosmrti. Zlomená páteř po čelním střetu s protijedoucím vozidlem vedla k neúprosnému ortelu lékařů: Nikdy už běhat nebudete. O osm měsíců později běžecký nadšenec zdolal maratón. Od té doby běhá. Pořád. Někdy i dvaatřicet maratónů měsíčně.

V Kujanově knize se prolínají především dvě roviny. Třicítka běžeckých dnů při jeho rekordním oběhnutí Islandu stylem „co den, to maratón" se dějově protíná se dny strávenými v nemocnicích nebo rehabilitačních ústavech. Vyprávění se ale netočí jen kolem naběhaných kilometrů. Je o lidech, které Kujan na svých poutích potkal, životě a - jak autor s úsměvem připomíná - tak vůbec.

Velké běžecké srdce stojí i za tím, že Kujan nepřestal myslet na ty, kteří neměli štěstí jako on a po vážném úraze se už na vlastní nohy nepostavili. Proto se neúnavně zúčastňuje charitativních projektů spojených s během. Tlukot tohoto srdce je z knihy jasně patrný a i proto se při jejím úterním křtu ujal role kmotra známý kardiochirurg a rovněž zapálený atlet Jan Pirk.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
• Běhej, dokud můžeš - René Kujan
pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce