Rubriky:

Odjinud

Běhej, dokud můžeš! Redaktor Sport.cz na cestě od děsivé prognózy k maratónu a ještě dál

23. listopadu 2016 19:31 - Praha

Se správnou motivací dokážeš všechno. Krédo, které pro mnohé může znít jako klišé. Redaktor běžecké sekce Sport.cz René Kujan jej ovšem vyplnil beze zbytku. O tom, jak jeho život proměnila autonehoda, po níž se vzepřel verdiktu lékařů a vrátil se nejen do života, ale začal běhat doslova jako o život, vypráví ve své autobiografii.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na ten okamžik si bude Kujan pamatovat nadosmrti. Zlomená páteř po čelním střetu s protijedoucím vozidlem vedla k neúprosnému ortelu lékařů: Nikdy už běhat nebudete. O osm měsíců později běžecký nadšenec zdolal maratón. Od té doby běhá. Pořád. Někdy i dvaatřicet maratónů měsíčně.

V Kujanově knize se prolínají především dvě roviny. Třicítka běžeckých dnů při jeho rekordním oběhnutí Islandu stylem „co den, to maratón" se dějově protíná se dny strávenými v nemocnicích nebo rehabilitačních ústavech. Vyprávění se ale netočí jen kolem naběhaných kilometrů. Je o lidech, které Kujan na svých poutích potkal, životě a - jak autor s úsměvem připomíná - tak vůbec.

Velké běžecké srdce stojí i za tím, že Kujan nepřestal myslet na ty, kteří neměli štěstí jako on a po vážném úraze se už na vlastní nohy nepostavili. Proto se neúnavně zúčastňuje charitativních projektů spojených s během. Tlukot tohoto srdce je z knihy jasně patrný a i proto se při jejím úterním křtu ujal role kmotra známý kardiochirurg a rovněž zapálený atlet Jan Pirk.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
• Běhej, dokud můžeš - René Kujan
pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce