Rubriky:

Odjinud

Maratón pod dvě hodiny? Známá firma vyhlásila frontální útok

18. prosince 2016 07:49 - Praha

Je v lidských silách uběhnout maratónskou vzdálenost pod magickou hranicí dvou hodin? Aktuální nejrychlejší výkon v historii má hodnotu 2:02,57 hod. a před dvěma lety jej na Berlínském maratónu zaběhl Keňan Dennis Kimetto. Už příští rok by mohly být ukrojeny i poslední tři minuty. Do honby za rekordem se vložila firma Nike.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Světoznámý výrobce sportovního vybavení pojmenoval svůj projekt Breaking2 a přirovnává jej k misi na Mars. Je totiž nadmíru jasné, že ony necelé tři minuty nad hranicí dvou hodin jsou pro maratónce obrovskou propastí. Jen ukrojení stejného časového úseku od rekordu s hodnotou 2:06 hod. trvalo šestnáct let.

Firma svůj projekt rozjela už před dvěma lety a příští jaro by prý mohl historický výkon padnout. Na realizaci se podílí armáda vědců, inženýrů a samozřejmě samotných běžců - Nike vsází na jednoho z trojice Zersenay Tadese (Eritrea), Lelisa Desisa (Etiopie) a Eliud Kipchoge (Keňa).

Víceméně jisté ale je, že se senzační čas, který posune hranice lidských možností, neurodí třeba u Vltavy při tradičním Pražském maratónu. Firma pro pokus údajně vybere tu nejpříhodnější trať v ideálních klimatických podmínkách. Vítr bude klidně eliminovat pomocí zábran. A pro udržení vražedného tempa bude připraveno hned celé hejno zajíců-vodičů.

Bude tohle ale opravdový rekord?

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce