Rubriky:

Odjinud

Obskurní disciplína: Jejich rajonem jsou jamky a sprinty. A jejich tempo je vražedné

25. prosince 2016 08:19 - Helensville

Nejspíš jste o takové disciplíně nikdy neslyšeli. Vězte ale, že opravdu existuje, alespoň v některých obskurnějších zákoutích naší časoprostorové dimenze. Její jméno je speed golf a její tempo je (téměř) vražedné. Nyní má další zápis v knize rekordů.

 

facebook B. Luiten

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Lidé jsou při vidině zápisu do guinnessovky schopni udělat téměř cokoli. Třeba i zkoušet za dvanáct hodin odehrát co nejvíc golfových jamek a k tomu uběhnout co největší vzdálenost. Brad Luiten by mohl vyprávět. Jeho nynější rekordní pokus zdaleka není prvním.

ČTĚTE TAKÉ: Odskočil si z domova důchodců. 96letý borec nastavil nový světový rekord

Brad si jednoho dne řekl, že je třeba vyzkoušet, kolik dokáže odehrát jamek v golfu a zároveň mezi nimi pobíhat jako nějaký ztřeštěný maratónec. Jeho výkon určitě překvapí. Někoho možná bude i inspirovat. Ne každý totiž dokáže zdolat téměř stovku kilometrů a odehrát přitom několik set jamek.

Konkrétní čísla představují 97 kilometrů a 237 jamek. Novozélanďanův zápis do knihy rekordů je jistě více než zasloužený. Celé navíc absolvoval hluboko pod limitem ‒ za jedenáct a půl hodiny. Pokud se chcete divit, proč nepobíhal a nehrál celou dobu, bude to pravděpodobně proto, že své úsilí ukončil v okamžiku, kdy měl nový světový rekord bezpečně v rukávu. Nebo alespoň v nohavici svých golfových šortek.

Průměrnou rychlost Brada 6:58 minut na kilometr by někdo mohl považovat za šnečí tempo, vězte ale, že takový průměr na dvanáctihodinovém závodě je více než slušný. Ačkoli se to nikomu z nás nebude zdát, na vítězných příčkách světového speed golfu je více než těsno. Oficiální guinnessovský rekord byl sice přes jedenáct let starý ‒ nastavil jej jakýsi Kanaďan Scott Holland s 221 jamkami, ovšem už neoficiální letošní rekord držel nám již dobře známý Karl Meltzer (držitel světového rekordu v přeběhnutí Apalačské stezky) s 230 jamkami za 12 hodin. Další neoficiální rekord hovoří o 234 jamkách nastavený letos v červenci jedním irským hráčem golfu.

Pětatřicetiletý rekordman je na tradiční půlmaratónské trati schopen zaběhnout 1 hodinu, 11 minut, na celém maratónu pak 2 hodiny 39 minut, což jak uznáte, není vůbec špatné.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce