Rubriky:

Odjinud

Zázrak? Vozíčkář v Německu běhá maratóny po svých!

2. ledna 2017 08:30 - Oldenburg

Ano, je to skutečně tak. V Dolním Sasku u našich západních sousedů se vyskytl zcela ojedinělý případ. Vozíčkář se stal aktivním maratóncem. Zástupci odpovědné zdravotní pojišťovny ale neběželi hned k telefonu, aby novodobý zázrak hlásili ve Vatikánu a zajistili svatořečení požehnané a božím milosrdenstvím zasypané osoby. Raději využili služeb soukromého detektiva. Co zjistili? Skutečný stav věcí je zanechal s vyraženým dechem a dlouho nevěřícně kroutícími hlavami.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Vozíčkáři, jak je vám jistě známo, mohou být i přes svůj hendikep řádně fyzicky aktivní a sportovní. V německém Oldenburgu se ovšem sportovní aktivity staly jednomu „vozíčkáři" osudné. Množství soudních stání, ostuda, že by si z ní nepořídil jen jeden kabát, ale celý rodinný šatník, a zřejmě i finanční postih. Tak to někdy dopadá, když někdo chce, aby jeho zdravotní pojišťovna věřila na zázraky.

ČTĚTE TAKÉ: Lékaři mu nedávali šanci, maratón si prý už nezaběhá. Tak začal běhat ultramaratóny

Nejmenovaný vykuk utrpěl úraz, na jehož základě se měl ocitnout na invalidním vozíku. Měl nárok na plnění z invalidního pojištění a svůj nárok také řádně využíval. Když se k němu později dostavil pracovník pojišťovny, aby přezkoumal jeho zdravotní stav, bylo mu cosi podezřelé. Muž mu sice přijel v ústrety na invalidním vozíku a neustále si stěžoval na bolesti, nevypadal ale na to, že by jej ve skutečnosti používal a byl na něm závislý.

Pojišťovák nelenil a zkoušel o muži vyhledat něco na internetu. Jaké bylo jeho překvapení, když našel výsledky i aktuální fotografie z maratónského klání, kde muž dosahoval obdivuhodných výsledků – za použití dolních končetin, kterými prý nemůže hýbat!

Zdravotní pojišťovna si najala soukromého detektiva. Když později podvodník zcela v pořádku dorazil ke svému domnělému zákazníkovi, aby mu instaloval novou kuchyň, spadla klec. Soudní líčení na sebe nedalo dlouho čekat. A důkazů bylo více než dost. Přišlo ovšem překvapení číslo dvě: Podvodník zažaloval svou zdravotní pojišťovnu za to, že mu okamžitě zastavila pojistné plnění.

Zemský soud ovšem neměl moc práce s tím, aby se drzému podvodníkovi vysmál v řeči paragrafů přímo do jeho prolhaného obličeje. Následovat budou tvrdé sankce pro podvod a zřejmě také vymáhání veškerých neprávem přijatých finančních prostředků. A tak pobertovi nepomohl ani známý fakt, že zázraky se dějí – hlavně o Vánocích.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce