Rubriky:

Odjinud

Silvestrovský běh skončil tragédií

7. ledna 2017 08:49 - Vídeň

Zatímco někteří se na Silvestra připravují už od časného rána zvýšenými dávkami alkoholických nápojů, jiní poslední hodiny starého roku věnují sportovním aktivitám společně s přáteli. Bývá to velká zábava a zároveň uděláte něco i pro svou fyzičku, trpící jinak nápory nezdravých svátečních pochutin. U našich jižních sousedů se ale jeden z takových silvestrovských běhů proměnil v tragédii.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V hornorakouském Puckingu organizovali veselý silvestrovský běh tak jako každý rok. Krátce před proběhnutí cílem tohoto pětikilometrového běhu však jeden z účastníků náhle umírá. Martin I. byl členem hasičského záchranného sboru, bylo mu pouhých 31 let. Příčina jeho tragického úmrtí nebyla doposud objasněna. Na výsledky nařízené pitvy se ještě čeká.

BUDE VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Smrt předchůdce zastavila. On dokončil

Mladý muž platil za dobrého běžce a těšil se prý dobré fyzické kondici. Dříve již absolvoval i dva půlmaratóny. Krátce před cílem silvestrovského běhu jej přepadly mohutné křeče a běžec se náhle skácel k zemi. Ačkoli záchranáři byli na místě prakticky okamžitě a ihned začali s oživovacími pokusy, život mladého požárníka se jim už bohužel zachránit nepodařilo. Umírá na místě.

Kromě rodiny zasáhla zpráva i jeho kolegy z hasičského sboru. Také organizátoři vyjádřili hlubokou soustrast a na své internetové stránky umístili stanovisko, v němž se kromě jiného říká: „Silvestrovský běh byl k naší velké lítosti zasažen velmi tragickou událostí, která výsledné časy, umístění nebo ceny pro vítěze odsunula absolutně do pozadí."

Na stránkách hasičského sboru jste se mohli kromě jiného dočíst: „Martine, Tvoje smrt nás hluboce zarmoutila. Ale až zazní siréna k dalšímu zásahu, v našem autě bude vedle nás jedno místo pro Tebe. Nikdy na Tebe nezapomeneme."

Za rok 2016 to však v Rakousku nebyla jediná tragická událost v rámci běžeckých klání. V létě zahynul jeden mladý závodník na horském maratónu v Gmündenu, v říjnu zkolaboval další účastník běhu Wolfgangseelauf a později zemřel. Doufejme, že letošní rok bude k našim sousedům v tomto směru milosrdnější.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce