Rubriky:

Odjinud

Více než půl století bez jediného dne odpočinku: Unikátní atletická série končí!

8. února 2017 08:30 - Londýn

Známý britský vytrvalec Ron Hill, jeden ze světově nejlepších běžců, onemocněl a po 52 letech a 39 dnech si vzal den volna. To je u Hilla nebývalá věc, protože držel průběžně rostoucí světový unikát právě v konsekutivním běhu, tedy bez jediného dne přerušení. Důvodem nebyl nedostatek vůle, ale zásah vyšší moci. Hill vážně onemocněl.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Vím přesně, co si teď říkáte: To má z toho všeho běhání! Ale vězte, že tomuto borci je více než 78 let, přičemž průměrný věk dožití je u českého muže necelých 76 let, a to ještě není řeč o kvalitě života nebo fyzické kondice. Ne, ne, jestli Hillovo běhání za něco může, pak je to právě jeho vitalita a odolnost i přes vysoký věk.

VÍCE O RUNALDU HILLOVI: Starý pardál vlastní silou pětkrát překonal zeměkouli

Hill naposledy vyběhl na celosvětově nejdelší nepřerušený běh 29. ledna tohoto roku. Příští den už si musel vzít volno. „Mám problémy se srdcem a teď potřebuji nějaký čas, aby se vyšetřilo, co přesně mi je a jak se to dá napravit," řekl britský atlet démonických výkonů serveru Streak Runners International.

Ron Hill je ve světě atletiky a nejen v něm uctíván jako božské zjevení. Výčet jeho sportovních úspěchů by vydal na středně tlustou publikaci, připomeňme si tedy jen některé z nich: Hill se stal druhým mužem světa, kterému se podařilo překonat hranici 2 hodin 10 minut na maratónské distanci. Na čtyřech kratších distancích byl držitelem světových rekordů. Třikrát reprezentoval svou vlast na olympiádě. Zlato dokázal domů přivézt jak z evropského šampionátu, tak z Her Commonwealthu.

Pro nás Čechy není bez zajímavosti, že Ronald byl závodním následovníkem Emila Zátopka a například v roce 1964 vylepšil jeho světový rekord na trati 25 000 metrů o více než jednu minutu.

V roce 1970 založil firmu Ron Hill Sports zaměřenou na výrobu atletického vybavení. Firma pod názvem Ronhill existuje dodnes, i když už ne v rukou svého zakladatele. Hill jakožto doktor věd chemických se zaměřením na textilní průmysl proslul také jako průkopník při uplatňování syntetických materiálů ve sportovních oděvech a platí za nepsaného vynálezce běžeckých elasťáků a dalších prvků běžecké výbavy.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce