Rubriky:

Odjinud

Novinářka zvládla dva podvody najednou. A ještě si za to nechala zaplatit

2. března 2017 13:42 - Lauderdale

Fort Lauderdale Halfmarathon na Floridě se stal svědkem několikanásobného pokusu o podvod. A nebýt všímavých diváků a běžkyň přímo na místě, podvodnice by si v klidu odkráčela domů i s neprávem nabytou stříbrnou medailí. Po zkrácení trasy si s úsměvem na rtech stoupla na stupně vítězů po bok poctivých běžkyň. Smích ale nevydržel dlouho. Podvodnici usvědčily její vlastní chytré hodinky.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Poté co zavládly jisté pochybnosti mezi ostatními běžkyněmi, server marathoninvestigation.com nezaváhal. Jeho lidé prohlédli pár fotek ze závodu a zkontrolovali zápisy běžkyně na stránkách, kam se přepisují záznamy ze sporttesterů. Tady je jasně vidět, že pokrok je alespoň někdy k něčemu dobrý: Na zvětšeninách fotografií bylo vidět, že na sporttesteru má závodnice-podvodnice nižší počet kilometrů. A na tréninkové stránky zapsala Jane Seo závodní distanci pouze ručně. To už bylo podezřelé.

ČTĚTE TAKÉ: Ruský medvěd lhal. Dokumenty prý byly pozměněné

Organizátoři závodů reagovali na upozornění promptně. Porovnali časy jednotlivých úseků závodu ‒ nečestná běžkyně se v druhé půlce trati dokázala zlepšit o 33 vteřin na kilometr a druhých deset kilometrů letěla rychlostí 3:53 min/km. To už musí být talent! Navíc takto dobrý čas vůbec neodpovídal jejím předchozím výsledkům. Následovala diskvalifikace.

Co však neudělala podnikavá dívčina? Se svým sporttesterem objela trať závodu ještě téhož večera na kole ‒ v podobném čase. A zápis nahrála na internet s tím, že se jedná o záznam závodu. Opět netrvalo dlouho a její další podvod byl odhalen. Kadence totiž vůbec neodpovídala běhu, ale nápadně připomínala kadenci jízdy na kole. A zvyšovat rychlost ke konci závodu a zároveň u toho snižovat srdeční rytmus i kadenci? To už neumějí ani Keňané! Ale na kole to zvládne každý... Diskvalifikace byla oprávněná. Slečna se později na sociálních sítích plně přiznala ke svému dvojitému podvodu a hluboce se omluvila všem, které svým jednáním poškodila. Všechna čest!

Takto by mohla pohádka ze Země neomezených možností končit ‒ happy endem. Ale nekončí. Investigativci z marathoninvestigation.com si na Jane posvítili trochu více, když už ji měli „rozpracovanou". A co nezjistili? Na jiném půlmaratónu, slavném New York City Halfmarathon dosáhla rovněž výborného času. A na fotografiích ze závodu běží s jejím číslem a čipem čiperný muž tmavé pleti.

Těžko říci, co tím Jane vlastně sleduje. Cestu na Floridu měla zaplacenou v rámci akce pro novináře. Psala články o cestování a pamětihodnostech v oblasti. Také o běhání psala třeba i do Huffington Post. Tuto kariéru si zřejmě zazdila dříve, než pořádně začala. Lež má krátké nohy. Může nám být útěchou, že to platí (někdy) alespoň v Americe.

kü, Sport.cz

Dokázali byste učinit plné doznání svého podvodu a omluvit se?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce