Rubriky:

Odjinud

Dají vám nádherný mořský ostrov! Ale musíte v kopačkách zaběhnout světový rekord

6. března 2017 08:38 - Praha

Mohlo by se zdát, že tato soutěž, kterou vyhlásil jeden výrobce sportovního vybavení, je nejjednodušší cestou, jak se stát majitelem krásné nemovitosti uprostřed šplouchajících vln oceánu. Stačí jen vydat ze sebe všechno v čase kolem čtyř vteřin. I ve světě těch nejlukrativnějších sportů je tohle hodně slušný výdělek ‒ nemovitost, nebo hotovost v hodnotě jednoho miliónu dolarů za čtyři vteřiny? To stojí za pár kapek potu!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Adidas zřejmě zjistil, že běh už i komerčně táhne více než fotbal, a tak se rozhodl skloubit obě sportovní odvětví, v nichž obchodně soutěží o první příčky, tímto zajímavým způsobem dohromady. Pokud někdo uběhne 40 metrů rychleji než za 4,24 vteřiny, dostane od firmy ostrov dle vlastního výběru, případně může zvolit peněžní ekvivalent výhry 1 000 000 amerických dolarů.

DALŠÍ MOTIVACE: Česká atletka vyhrála neuvěřitelné peníze v perské monarchii

Šanci mají všichni, kdo se dostaví do Indianapolis na NFL Scouting Combine, týdenní přehlídku sportu pro zájemce i pracovníky jednotlivých týmů Národní fotbalové ligy. Rekord se doposud zastavil na údaji 4,24 vteřiny. Za tento čas byl schopen zaběhnout 40 metrů v kopačkách Chris Johnson v roce 2008, který k souboji kromě jiných vyzýval i olympijského sprintera a tehdy světovou dvojku Wallace Spearmona, poté co Spearmon řekl, že „rychlost při fotbale ve skutečnosti není to samé jako rychlost na dráze".

V čem je háček? V této disciplíně nejsou startovní bloky. Běží se v kopačkách, a pokud chcete obdržet výhru od vyzývatelské firmy, musíte běžet v jejích věcech a navíc v kopačkách 2017 adizero 5-Star 40. Pokud vyhrajete, počítá se v podmínkách také s tím, že budete obuv značky propagovat po celou sezónu 2017-2018. Pokud se rozhodnete pro peněžitou výhru, bude na vás správně zaplatit daně či další poplatky.

Už minulý rok firma nabízela podobně lákavou výhru, zatím tedy jen milión dolarů, pokud bude rekord překonán. Nepovedlo se, tak snad ostrov dle vlastního výběru bude mnohem lákavější a více motivující. (Domysleli pořadatelé také možnost, že by vyhrál nějaký Inuita a požadoval třeba Grónsko?)

Pokud by vás zajímalo, jak by si s nestandardní vzdáleností poradil nejrychlejší muž planety Usain Bolt, tak teoreticky za 3,97 sekundy.

Do roku 2011 se pokusy o tento rekord stopovaly ručně, až poté elektronicky. Elektronický rekord drží kanadský hráč fotbalu Tevaughn Campbell z Regina Cougars. Ten neobvyklou vzdálenost uběhl za 4,36 vteřiny.

kü, Sport.cz

Dřeli byste do úmoru a pokusili se o tuto výhru?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce