Rubriky:

Odjinud

Podívejte se: Domácí mazlíčci sportovali za svá větší práva

24. března 2017 10:20 - Manila

Stomilionový asijský ostrovní stát se stal dějištěm sportovního boje za lepší život pro domácí mazlíčky. Na tisíc pejsků i jejich páníčků absolvovalo pětikilometrový fun run, který měl povzbudit odpovědné chování vlastníků domácích zvířat a také za Filipíny přátelštější pro psy. Koho to napadlo?

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Není známo, že by psi v katolické ostrovní zemi nějak zvláště trpěli a i ten známý film přeci říká, že psi se jedí v Číně. Nicméně vlna pozitivního odporu vůči všemu psům nepřátelskému se převalila a zanechala za sebou stovky rozradostněných čtvernožců i dvounožců.

Srdceryvné! Zatoulaný pes vedl ultramaratónce 200 kilometrů pouští

Malé čivavy i poněkud větší čau-čauové radostně poštěkávali a seznamovali se s novými přáteli. Na výběr měli ku své radosti z mnoha ras i tras od 1,5 kilometru až po kilometrů pět.

Mel Cordivová, která se výročního běhu účastní už počtvrté v řadě, říká, že tento fun run ji ještě více sbližuje s jejím domácím mazlíčkem. A na mazlíčky myslí i sami pořadatelé ‒ v účastnické tašce najdou totiž sami pejsci také něco na zub. A část z vybraného startovného končí dle organizátorů na účtu neziskové organizace starající se o zvířata.

Co by takové kratochvíli asi říkali například obyvatelé pražských Holešovic, kde si některé z ulic získaly svá neoficiální jména právě ze zvířecí říše: Pos...á a Poch...á. Ano, má to jistou souvislost s odpovědností a hygienickými návyky vlastníků domácího zvířectva. Takže ty běhající davy ve Stromovce jsou možná tichým protestním během „Za Prahu 7 čistější!".

Uvidíme. Pokud by agenturní zprávy z Filipín přinesly jasné důkazy o účinnosti takových protestních fun runů, možná by nebylo od věci vyburcovat k podobné akci české důchodce, učitele, pracovníky ve zdravotnictví a podobně. Anebo si představte ty titulky: „Nespokojení drobní podnikatelé uspořádali protestní půlmaratón, kde celou trasu absolvovali táhnouce za sebou na elektrické přípojce své nové EET pokladny!".

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce