Rubriky:

Odjinud

Tolik kolapsů v cíli atletika už dlouho nepamatuje!

29. března 2017 09:13 - Kampala

Mistrovství světa v přespolním běhu v Ugandě mělo zajímavý vývoj. Těla atletek do 20 let ležela za cílovou čárou rozeseta po zemi jako po nějakém výbuchu. Na nohou se držel málokdo, přední běžkyně sípaly vyprahlými hlasy a ostré slunce z nich rychle vysávalo poslední známky života. Stav mnohý z nich si vyžádal zásah záchranných složek.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Transport na nosítkách do sanitky a nemocnice, oživovací pokusy přímo v doběhovém prostoru, nejprofesionálnější účastnice plazící se po kolenou, jiné pohroužené v modlitbách... takhle většinou atletická mistrovství světa nevypadají. Letos v ugandské Kampale bylo ale všechno jinak.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Od pasu dolů ztrácí cit, přesto maká až do kolapsu

Šokující fotografie vyčerpaných atletek obletěly doslova celý svět. Východoafrická Uganda hlásila třicetistupňová vedra, která se ukázala pro dívky do dvaceti let jako velmi nesnadno překonatelnou překážkou. Sami organizátoři vinili z tragického vývoje vysoké teploty a vlhkost vzduchu a také velmi namáhavou prudce stoupající pasáž na šestém kilometru závodu.

Australská běžkyně Georgia Evansová k tomu britskému The Sun řekla: „Je obrovské vedro a kopce na trati nám zalily nohy laktátem, takže snad každý ztratil v závodě velké množství tekutin." Mezinárodní asociace atletických federací IAAF se k celému incidentu téměř nevyjadřuje.

Závod, kterého se účastnilo pole 108 běžkyň vyhrála devatenáctiletá Etiopanka Letesenbet Gideyová, která obhajovala své vítězství z předchozího ročníku. „Trať představovala určitě velkou výzvu hlavně kvůli vzrostlé trávě a množství překážek, se svým vítězstvím jsem ale spokojena," přiznala Etiopanka. Ještě tento rok by se chtěla zúčastnit atletického mistrovství světa v Londýně a současný výkon jí dle vlastních slov dává obrovskou motivaci.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce