Rubriky:

Odjinud

Matka tří dětí zkolabovala v cíli. Oživit se ji nepodařilo

7. dubna 2017 09:01 - Scranton

Matka tří dětí Lindsay O'Rourke Doherty zkolabovala v cílovém prostoru Scranton Half Marathon ve východní Pensylvánii. Smrt byla konstatována ještě před příjezdem sanitního vozu do nejbližší nemocnice.

 

facebook Scranton Half

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Lindsay bylo 36 let a v posledních letech byla vášnivou běžkyní. Dříve se specializovala na střední tratě a čtyři roky také trénovala mládež. V minulosti byla dokonce členkou týmu na 4x800 metrů, který vyhrál státní mistrovství.

Nikdo nechce strašit, ale tohle už je moc!

Půlmaratónu Scranton Half se bez problémů zúčastnila již loni. Také tento rok protnula cílovou čáru hluboko pod časovým limitem závodu. Čas 1 hodina 53 minut si ale neužívala dlouho. Krátce po doběhu se v cílovém prostoru zhroutila.

Přítomní záchranáři byli u postižené během vteřin a zahájili potřebné úkony na záchranu jejího života. Lindsay byla naložena do sanitky a lékaři s ní spěchali do místní nemocnice. Bohužel museli konstatovat smrt ještě dříve, než se jim nemocničního zařízení podařilo dosáhnout. Oživovací pokusy na urgentním příjmu tak už nevedly k žádnému výsledku.

Jako příčinu smrti určili lékaři po následné pitvě silné krvácení do dutiny břišní. Tato příčina byla označena za důvod přirozené smrti.

Lindsay pracovala pro katolickou diecézi, kde koordinovala fundraisingové aktivity. Přátelé i spolupracovníci o ní mluví jako o velmi přátelské, otevřené osobě se širokým srdcem i úsměvem, která byla vždy ochotna pomoci.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce