Rubriky:

Odjinud

Ti se hledali! Manželský pár ovládl závody v Paříži. Oba zvítězili ve své kategorii

11. dubna 2017 08:30 - Praha

Ačkoli kdysi nějaký chytrák vypustil do světa dezinformaci o tom, že protiklady se přitahují, opak je pravdou. Naopak platí: Svůj k svému. Krásný doklad toho, jak to v realitě opravdu funguje, poskytl o tomto víkendu jeden manželský pár z Keni. Marathon de Paris totiž společnými silami zdrtili neskutečným způsobem. Oba si odnesli prvenství v kategorii, navíc přidali ještě traťový rekord. Budou si mít doma při společných večerech a sklence vínka o čem povídat!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Keňský manželský pár se stal vůbec prvním, kdo v Paříži na maratónu takovýmto způsobem zvítězil, a dost možná i na celém světě. Oba ještě navíc patří spíše k mladším ročníkům, o to je překvapení větší. Paul Kipchumba Lonyangata zvítězil v čase 2:06:10 a ačkoli za poslední dva roky na maratónech nijak výrazně nebodoval, dokázal už triumfovat na maratónu v Šanghaji (před dvěma lety) nebo Lisabonu (před čtyřmi roky).

Klobouk dolů. Vášeň je spojuje i na olympiádě

Jeho manželka Purity Cherotich Rionoripo, třiadvacetiletá rychlonohá gazela, se doposud soustředila na výrazně kratší distance. Až v posledních letech začala vzdálenosti prodlužovat a třetím rokem se soustředí také na maratóny. Její příprava byla, zdá se, dokonalá. Rinoripové se totiž podařilo nastavit nový traťový rekord na 2:20:55 a vylepšit svůj osobák o celé čtyři minuty.

Ani ostatní krajané Rionoripové a Lonyangaty nezaháleli ‒ jak v mužích, tak v ženách nenechali žádné z prvních šesti míst nikomu jinému.

Pařížský maratón patří k největším na světě, ačkoli v šestici Marathon Majors se pro něj místo ještě nenašlo. Letos jej dokončilo zhruba 42 500 běžkyň a běžců. Celkově jde o největší silniční závod Francie s velmi dlouhou historií. Poprvé se konal již v roce 1896 krátce po prvních novodobých olympijských hrách. Na každoroční pořádání si ovšem musel závod počkat až do roku 1976. Závod startuje u notoricky známého Vítězného oblouku a pokračuje po Avenue des Champs-Élysées, vede podél mnoha dominant metropole a končí na Avenue Foch, největší třídě Paříže. Marathon de Paris je nositelem zlaté známky kvality IAAF.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce