Rubriky:

Odjinud

Soutěž pro silný kluky se zrodila v hospodě nad pivem. Letos to všem natřel hubeňour

22. dubna 2017 08:06 - Londýn

Psal se rok 1963, když v Gawthorpu v severní Anglii rozrazil jeden urostlý chlap dveře do místní krčmy a na adresu jiného hosta utrousil poznámku, že nevypadá zrovna nejlépe. Byla to jasná urážka, která mohla skončit rozbitými stoly, židlemi i hlavami. Adresát nemístné poznámky ale sebevědomého náfuku vyzval na souboj. Souboj síly, vůle a vytrvalosti v běhu do místního vrchu s pytlem uhlí na zádech. A zrodil se Světový šampionát v běhu s uhlím.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V Británii, jak je známo, mají velké množství obskurních soutěží. A World Coal Carrying Championships patří rozhodně mezi ně. Ačkoli uhelné doly v okolí Wakefieldu už dávno zavřely své brány, mistrovství s pytlem na zádech se od 60. let koná pravidelně. Účastní se muži i ženy. Pytel uhlí má poctivých 50 kilogramů, v ženské verzi 20. I tak účastníci předvádějí obdivuhodné běžecké výkony.

Vsadil se v hospodě. A teď je z něj rekordman

Vesnice, kde se dříve dolovalo uhlí, se každý rok otevírá účastníkům těchto obskurních závodů v běhu do kopce na vzdálenost 1,1 kilometru. Start jako vždy probíhá před vchodem do místní Royal Oak Pub, kam se znavení účastníci opět odeberou k doplnění sil, minerálů i ztracených tekutin.

Letos zvítězil Andrew Corrigan, který se účastnil vůbec poprvé. Jeho čas 4 minuty, 31 vteřin je více než vynikající. Ženskou kategorii ovládla Jenny Mostram s časem 4 minuty, 30 sekund a se svými 20 kilogramy tak byla v cíli ještě před vítězem mužské kategorie.

„Před pár měsíci jsme byli s klukama v hospodě. Bavili se o různých výzvách a padla zmínka o téhle soutěži. Chtěl jsem se taky zapojit, ale všichni na mě koukali a říkali: Hele, to není pro tebe, to je spíš pro urostlý, silný chlapy, co hrajou ragby nebo tak. Takže jsem si řekl, že do toho určitě půjdu a otestuju jejich teorie. Moje vítězství chci věnovat všem hubeňourům tam venku!" zaznělo z úst Andrewa Corrigana krátce po doběhu.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce