Rubriky:

Odjinud

Tak tohle se třem pruhům moc nepovedlo!

20. dubna 2017 08:36 - Boston

„Víc drsný, víc adidas,“ řekl si asi někdo od hlavního sportovního sponzora známého maratónu v americkém Bostonu a čtyři roky po tragických událostech, při nichž zemřeli tři lidé a necelé dvě stovky dalších byly zraněny, přišla účastníkům do mailu zpráva s předmětem hlásajícím: „Gratulace, přežil jsi Bostonský maratón!“ Špatný vtip? Arogance? Naprostá sociální otupělost, nebo jen trestuhodná neznalost?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Bostonský maratón patří do takzvané Velké šestky World Marathon Majors a je tak bezpochyby jedním z nejprestižnějších maratónů světa. Běhá se už od roku 1897 a byl inspirován prvními novodobými olympijskými hrami. Koná se vždy třetí pondělí v dubnu na „Den patriotů". Pravidelně se jej účastní přes dvě desítky tisíc běžkyň a běžců a podle kvalifikovaných odhadů jej naživo v ulicích města sleduje přes půl milionu diváků.

Po atentátu se rozběhla i s utrženou nohou. Navíc našla životního partnera

V roce 2013 se tento svátek sportu stal terčem teroristického útoku. Dva bratři, legální kavkazští přistěhovalci žijící v USA posledních dvanáct let, nastražili do cíle závodu dvě bomby vyrobené z tlakových hrnců a naplněné hřebíky a dalšími kovovými předměty. Zraněním podlehl osmiletý chlapec, 23letá studentka a 29letá vedoucí restaurace. Mnoho dalších lidí bylo vážně zraněno. Teroristé na útěku připravili dále o život jednoho z policistů.

Přežít jakýkoli maratón je skvělé, dalo by se říci s trochou nadsázky. Je ovšem otázka, zda jsou takové narážky přiměřené i na takových závodech, jakým je Boston. Mnoho účastníků pondělního závodu jen nevěřícně kroutilo hlavou a neváhalo kritizovat e-mail na sociálních sítích nebo přímo u zdroje. Firma byla donucena zveřejnit omluvu za necitlivou formulaci. Její mluvčí uvedl, že „Boston Marathon je jednou z nejvíce inspirativních sportovních akcí na světě. Každý rok si touto akcí připomínáme naději a odolnost běžecké komunity".

kü, Sport.cz

Jak byste na podobný e-mail reagovali vy?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce