Rubriky:

Odjinud

Rekordman si ani neoddechnul a už mixoval rytmy

14. května 2017 10:01 - Monza

Eliud Kipchoge se dnes může považovat za nejrychlejšího maratónce světa. Pravda, jeho rekord je sice neoficiální, ale přeci jen proběhl na trati ověřené IAAF a přeci jen proběhl nejrychleji. Jen 25 vteřin nad dvě hodiny, o dvě a půl minuty rychleji než jakýkoli jiný rekordní čas. Zdá se, že Kipchoge se při rekordním pokusu ani moc neunavil. Odpoledne už stál zase na nohou ‒ a na oslavě dělal dýdžeje.

 

nike.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Dennis Kimmeto s časem 2:02:57 se dřel v roce 2014 na trati maratónu v Berlíně. Kenenisa Bekele s 2:03:03 udělal totéž jen o dva roky později. Třetí oficiální nejrychlejší čas 2:03:05 má z loňského Londýna právě Eliud Kipchoge.

V březnu se v rámci projektu Breaking2 i přes nepříznivý vítr pokoušel o zaběhnutí rekordního půlmaratónu. Samozřejmě, že ho dal pod hodinu. Měl jsem možnost s ním krátce poté hovořit. „Běžel jsem tak na 60 %," odpověděl usměvavý vytrvalec na moji záludnou otázku. Přičítal jsem to tenkrát domněnce, že v Keni nemají povinnou maturitu z matematiky.

Ale teď v květnu mě Eliud vážně přesvědčil. Zatímco ostatní se z cíle k zázemí jen belhali a nejmenovaného běžce bylo třeba tu podepřít, tu podržet, aby se vůbec udržel na nohou, Kipchoge ladně přeplouval od kamery k mikrofonu a zpět a ihned po doběhu svého superrychlého maratónu s přehledem rozdával interview na všechny strany.

Že má naběháno a jeho tělo je silné a rychle regeneruje, dokázal i tentokrát. Ve tři hodiny doběhl a po páté už v rámci oslavy křepčil v rytmu „ozajstného hip-hopu" za mixážním pultem. Úsměv z tváře také nenechal v šatně. Že by tohle byl ten jeho tajný recept?

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce