Rubriky:

Odjinud

Karlovy Vary ovládli rychlíci

20. května 2017 20:25 - Karlovy Vary

Keňané Wilfred Kimitei a Yvonne Jelagatová jsou novými traťovými rekordmany Karlovarského půlmaratónu. Kimitei v pátém ročníku závodu časem 1:00:54 hodiny vylepšil o sedm sekund předloňský nejlepší výkon krajana Elijaha Serema. Jelagatová zvítězila v čase 1:08:19 a loňské maximum jiné Keňanky Joyciline Jepkosgeiové pokořila o 48 sekund. Nejlepšími českými běžci byli Jiří Homoláč a Petra Kamínková.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pod hodnotu předchozího traťového rekordu se dostali v mužském závodě i další tři Keňané. Edwin Kiplagat a Timothy Kimeli proběhli cílem shodně tři sekundy za vítězem a o jednu sekundu se dostal pod hranici 61 minut Evans Cheruiyot.

Jelagatovou doprovodily na stupně vítězů Eutume Asefaová z Etiopie, jež také předčila dosavadní karlovarské maximum časem 1:08:40, a další Keňanka Marion Limová.

Homoláč dokončil závod patnáct sekund po nejrychlejší ženě. Kamínková na devátém místě navázala na triumf z domácího šampionátu v Pardubicích, časem 1:17:58 si ještě o dvě sekundy polepšila a opět porazila spolufavorizovanou Ivanu Sekyrovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce