Rubriky:

Odjinud

Stařík zmátl sám sebe. Za sebou nechal i mnohem mladší

4. června 2017 08:12 - Ottawa

David Barlow, 86letý Brit žijící v Kanadě překvapil sám sebe. Prý byl úplně zmatený, když po jednom závodě na deset kilometrů zjistil, že je poměrně rychlý, dokonce rychlejší než před měsícem, a za sebou nechal i spoustu těch, kteří nedosahují ani poloviny jeho věku. Přišel snad naturalizovaný Kanaďan na recept věčného mládí?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

David Barlow se poslední čtyři roky pravidelně účastnil závodů na 10 000 metrů Oak Bay 10K společně se svou dcerou. Ale nejen jich. Před měsícem běžel jinou desítku a teď byl schopný svůj tradiční závod zaběhnout ještě o více než dvě minuty rychleji. Sám se pod tíhou takové informace označil za „zmateného". Dosáhnout takového rychlostního zlepšení ve vysokém věku není zcela obvyklé.

Odskočil si z domova důchodců. 96letý borec nastavil nový světový rekord

Pak si ale Barlow řekl, že by to možná mohlo být tím 15kilovým batohem, s nímž teď pravidelně trénuje. S chýlící se devadesátkou na krku za sebou na závodě hravě nechává desítky lidí velice často výrazně mladších, než je on sám. Kromě těžkého tréninkového batohu připisuje ale tentokrát zásluhy také časnému telefonátu, který jej v den závodu vzbudil. Měl tak čas dát si pořádnou misku ovesné kaše a šálek kávy a také vše před závodem ještě řádně strávit.

HLEDÁTE DALŠÍ INSPIRACI? Extrémní sport ve starobním důchodu

A jaký byl jeho poslední čas? 1 hodina, 15 minut a 22 vteřin, přičemž jeho osobní rekord coby pokročilého osmdesátníka je 1 hodina, 14 minut a 14 vteřin. Není příliš obvyklé, aby se lidé ještě v tak vysokém věku věnovali sportu. Historie však zná i mnohem starší případy. Vzpomeňme kupříkladu britského Fauju Singha, pravděpodobně nejstaršího maratonce všech dob, který ještě i po svých 100. narozeninách zvládal královskou vytrvaleckou distanci. Vědci – včetně našeho Petra Novotného – potvrzují, že lidské tělo je schopno podávat mimořádné výkony do vysokého věku, pokud správně funguje psychická stránka a proběhla vhodná a přiměřená příprava. Inspirace pro nás všechny do dalších let?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce