Rubriky:

Odjinud

Ani teror nezastavil duhové buřiče

14. června 2017 08:38 - Londýn

I přes nedávný teroristický útok na mostě London Bridge a v přilehlém Borough Market nepřestávají Londýňané žít radostný a aktivní život. Dalšího barevného běhu se zúčastnily na dvě desítky tisíc lidí. Pětikilometrový běh pro radost zapadá do zdejší filozofie nepřestávat žít své vlastní životy beze strachu.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na počátku června tři útočníci v Londýně nejprve najeli dodávkou do davu lidí a později se vydali do města s noži v rukou. Jejich řádění mělo nakonec osm obětí na životech a množství dalších zraněných. Podle oficiálních míst jsou větší shromáždění lidí stále možným cílem nejrůznějších útoků. Londýňané se ale rozhodli svůj Color Run si navzdory všemu řádně užít.

Běh, kde je všechno naopak ‒ Blacklight Run

Běžci věří, že by neměli přestávat žít své vlastní normální životy, protože opak by znamenal vítězství teroru. „Pokud přestanete žít svůj život, tak oni vyhráli. Takže si myslím, že nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je žít dál a užívat si zábavu, protože tahle akce je opravdu skvělá," řekla novinářům jedna z účastnic nesoutěžního běhu.

„Nedělat si starosti a nenechat se zastavit ve svých oblíbených činnostech," prozrazuje svůj pozitivní recept další z účastnic, řádně potřísněná směsicí barev. Dle organizátorů se na akci ve Wembley Parku dostavilo kolem 19 000 lidí. Pětikilometrová akce je známa také jako „nejšťastnějších pět kilometrů na celé planetě". Podporuje taková témata, jako jsou zdraví, štěstí a angažovanost všech.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce