Rubriky:

Odjinud

Pražskou čtrnáctku dobyl Rektor, běžec ze čtyřky

28. června 2017 08:50 - Praha

Pražský běžecký místopis má už další viditelný zápis v mapě. Škorpilova 14 na Čihadlech, v chráněném přírodním území mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi/Hostavicemi, potvrdila druhým ročníkem svoji pozici. „Jsem moc rád, že jsem se sem vydal a poznal moc pěkné místo na běhání,“ hodnotil kilometry vítěz Antonín Rektor z dalekých Modřan, který tedy z Prahy 4 vyrazil o řád výš do Prahy 14.

 

Pražský běžecký pohár

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Horkou už letní neděli zrádně kamuflovaly mraky, navíc dul silný fén. Na vyprahlých stezkách rozpraskané země přírodní rezervace Čihadel jste se mohli cítit jako někde na pláních v keňském Itenu.

Aspoň, že zhruba tisícimetrová část sedmikilometrového okruhu schovala běžce do stínu lesíka na břehu potoka Rokytka. Úlevu si ovšem vzal vzápětí zpátky, když je vyslal na rozpálenou chodníkovou dlažbu otevřeného černomostského central parku.

Po prvním kole si to přihasila lehce potrhaná čelní pětka skoro pospolu, později se ukázalo, že dva její členové mylně uhnuli. Oba však chybu čestně přiznali a nesváděli ji na značení. Jiří Hlaváč si sám přidal „trestné kolo" a doběhl pátý. Daniel Kysela už tolik sil neměl a dobrovolně se zařadil na sedmou pozici, kam by reálně patřil.

Přišel, běžel a vyhrál

To už se hlavní favorit Antonín Rektor, první muž celého loňského žebříčku Pražského běžeckého poháru, radoval z vítězství. Přitom start zvažoval, po sobotních kopcích ve Zdibech ho bolely nohy.

„První kolo jsme šli volněji, ve druhém jsem už kontroloval náskok. Na nějaké dostihy jsem tentokrát neměl. Zaprvé jsem byl dost unavený a zadruhé ten okruh navíc v těchto povětrnostních podmínkách nebyl vůbec snadný. Ale jsem moc rád, že jsem nakonec přišel," usmíval se spokojeně vítěz a nový držitel tratového rekordu závodu (54:11).

Druhý skončil ve finiši Radim Mádr těsně před Ondřejem Kyselou, členem Mika training teamu, sdružení koučovaného českým ironmanem, který bydlí v nedalekých Kyjích.

Čtvrtý doběhl Karel Jirout, vyšvihaný třiašedesátník, což nepřekvapí ve spojení s faktem, že ho jako velmi nepříjemného soupeře (a přemožitele) zmiňuje ve své knize legendární vytrvalec Vlastimil Zwiefelhofer.

Závodu dal jméno, ale neběžel

Další vítězství do rodinné pokladnice přidala jeho dcera Petra Píchová, tentokrát na trati s kočárkem. Radost s ní měla i duše závodu Simona Vlašimská, s níž společně vybíhají v dresu zdejších kočárkových mamin. Vítězka projektu Women´s Challenge z roku 2013 den před startem ještě těsně před půlnocí tahala z trouby voňavé šátečky pro doběhnuvší a už ve čtyři ráno sama značila celou trasu...

Na ní pak vládly další dámy. Delší čtrnáctku vyhrála další členka „kočárkové" party Markéta Korecká (1:08:55). Pro ženy však byla „hlavní" sedmička, započítávaná do Pražského běžeckého poháru. Katarína Třísková, která stejně jako Antonín Rektor zmákla double i se sobotními Zdiby, tentokrát zůstala druhá za další členkou zdejšího maminkovského klanu Petrou Davídkovou.

„Ani jsem nevěděla, jak běžet. Jsem zvyklá spíš na delší tratě," usmívala se v cíli.

Miloš Škorpil, jehož jméno nese už za jeho života druhý závod, přijel předat ceny a podebatit s běžci. „Nemůžu už běhat všechno, minulý týden jsem přebíhal 170 kilometrů na Šumavě a včera měl závod v Chebu," omlouval se.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce