Rubriky:

Odjinud

Jornet vyhrál počtvrté Hardrock 100, většinu běžel s vykloubeným ramenem

16. července 2017 08:06

Neskutečný, snad dokonce nadpozemský výkon předvedl proslulý běžec Kilian Jornet na letošním ročníku proslulého závodu Hardrock 100. Rodák z Pyrenejí triumfoval v Coloradu počtvrté v řadě, přestože si na 160kilometrové trati vykloubil levé rameno a s handicapem absolvoval bezmála sto kilometrů. Tradiční polibek bílých kamenů v cíli si mohl v Silvertonu dopřát 24 hodin a 32 minut po startu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jako by Jornetovi nestačilo, že v květnu během jednoho týdne dvakrát doslova vyběhl na vrchol Mount Everestu. Další důkaz, že patří mezi živoucí legendy horského běhu, přidal právě tento víkend ve Skalistých horách. A jeho železnou vůli neoslabilo ani bolestivé zranění, které si přivodil při nešťastném pádu na 64. kilometru.

To byl Jornet v čele závodu spolu Mikem Footem a Joem Grantem. Devětadvacetiletý běžecký fenomén se nenechal zraněním příliš rozhodit, levou ruku si přibandážoval k tělu a pokračoval dál. Grant po čase odpadl a po bezmála 130 kilometrech se Jornet dokázal odpoutat i od Footea a zamířil vstříc čtvrtému vítězství v řadě. V cíli měl Španěl náskok 23 minut. V kategorii žen se o vítězný hattrick pokoušela Anna Frostová, jako první ale nakonec byla v cíli Caroline Chaverotová v čase 28:31 hod.

Hardrock 100 se poprvé běžel v roce 1992 a svou extrémně náročnou tratí patří mezi legendární ultramaratóny. Závod se koná jako vzpomínka na drsný úděl horníků, kteří v horách v minulosti působili. Po stezkách, které kdysi při hledání rudy vyšlapali, se dnes vydávají příznivci horského běhu, které čeká desetikilometrové převýšení a pohyb v průměrné nadmořské výšce 3400 metrů. Účastníci závodu třináctkrát překročí hranici 3700 metrů a vůbec nejvyšším bodem celého závodu je vrchol Handies Peak ve výšce 4281 metrů nad mořem.

Vedle vysoké nadmořské výšky se závodníci musí rovněž vypořádat s technicky velmi náročným terénem - na trati čekají strmá stoupání i klesání v záludných suťovištích, sníh i brody ledově chladných říček. To vše má za následek, že průměrný čas v cíli je přes 41 hodin, což je výrazně víc, než na jiných závodech v délce 100 mil.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce