Rubriky:

Odjinud

Dát stomílovku a horský maratón v jeden víkend? Američan to umí

1. září 2017 08:42 - Leadville

O Michaelu Wardianovi jsme naposledy slyšeli pět chvály po jeho letošním vítězství ve World Marathon Challenge, závodech probíhajících po sedm dní na sedmi různých kontinentech a obsahujících sedm maratónů v nejrůznějších podmínkách. Nyní opět dokázal, že jeho odolnost nezná mezí ‒ stal se v pořadí teprve druhým člověkem na světě, který zvládl další výzvu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přesně 161 kilometrů měří závod Leadville Trail 100 v americkém Coloradu. Michael ho běžel v sobotu. Startovalo se ve čtyři hodiny ráno a Wardian doběhl po 20 hodinách, 18 minutách a 57 vteřinách do cíle. Celkově obsadil respektu hodné 10. místo. To není všechno, krátce po půlnoci nasedá do auta a přejíždí na start nedělního závodu, maratónu. Do startu mu zbývá necelých šest hodin. Maraton ovšem není ledajaký. Jde o jeden z nejnáročnějších na světě. Pikes Peak Marathon je totiž v zásadě horský maratón vedoucí neustále do kopce, kde průměrný sklon svahu činí 11 %! Wardian jej udolal za 6 hodin, 2 minuty, 55 vteřin.

Extrémní týden: Fyzička, psychika, logistika ‒ všechno musí sednout

Americký vytrvalec jako by se specializoval na překonávání extrémních rekordů. Při sedmimaratónovém závodě překonal časový rekord, když každý ze sedmi maratónů, tu na poušti, tu na sněhu, zaběhl v průměru za 2:45:56. Na humorném Rock'n'Roll Marathonu ve městě hříchu Las Vegas předvedl zase světově nejrychlejší maratón v převleku za Elvise Presleyho. Nyní přidal součtově nejrychlejší čas z nejtěžších závodů svého druhu na světě.

Wardianovi blahopřál k výsledku i Marshall Ulrich, první člověk, který před 24 lety dokázal, že něco takového lidské tělo přeci jen dokáže. Na sociálních sítích se Wardian nerozpakoval přiznat, že už v sobotu trpěl zažívacími problémy a dobře mu nedělala ani velká nadmořská výška.

Co vyvede Wardian příště? Oběhne zeměkouli za 80 dní?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce