Rubriky:

Odjinud

Horor v Oregonu. Závodnice skončila pod koly ukradeného trucku

30. srpna 2017 08:22 - Portland

Šokující moment se odehrál o víkendu v průběhu etapového závodu Hood to Coast v americkém Oregonu. Jeden z účastníků ukradl silný tahací vůz a najel s ním mezi odpočívající běžce a jejich doprovod. Při činu bez jasného motivu - muž byl podle policie pod vlivem neupřesněné látky - utrpěla zranění jedna běžkyně.

 

facebook Hood and Portland To Coast

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Dalším lidem se podařilo před vozem pohybujícím se rychlostí necelých 20 km/h uskočit. Cindy Gillespieová, která se závodu účastnila podvacáté, to nestihla. Truck ji zachytil a několik metrů vláčel, než se zastavil s jedním z kol na její noze.

Po atentátu se rozběhla i s utrženou nohou. Navíc našla životního partnera

Zatím není úplně jasný motiv drastického činu. Jisté je, že jeden z přímých účastníků běhu David Blackmon ukradl silný tahač firmě zajišťující na celém závodě servis mobilních toalet a kolem druhé hodiny ranní s ním najel mezi nic netušící běžce. Zraněná žena byla okamžitě převezena do nemocničního zařízení, odkud byla později propuštěna ‒ jako zázrakem utrpěla pouze lehčí zranění. Šestatřicetiletý pachatel z místa činu uprchl.

Stejně jako reakce záchranářů byla ale rychlá i reakce policejních složek. Na místo byla povolána speciální jednotka, která za pomoci stopařských psů dopadla útočníka na útěku v přilehlém lese. Byl zneškodněn a po identifikaci ze strany svědků převezen do vazby.

Následovalo obvinění z útoku druhého stupně, bezohledného řízení motorového vozidla, nebezpečného ohrožování, porušení zákazu řízení motorových vozidel, nedovoleného užití motorového vozidla, nedovoleného vstupu do cizího motorového vozidla, použití kradené věci a řízení pod vlivem návykových látek. Zdá se, že paragrafů se na útočníka najde dost.

Jak účastníci, tak i organizátoři akce byli celou událostí zdrceni. I přes příšerné zážitky tým zraněné ženy celý závod úspěšně dokončil. Tým útočníka byl jednou provždy ze závodů vyloučen. „Pan Blackmon vydal všanc životy a bezpečnost ostatních. Takovéto činy nebudeme na našich akcích nikdy tolerovat. A říkáme jasně: Ani on, ani jeho tým už nejsou na našich akcích vítáni," stojí mimo jiné v prohlášení organizátorů.

Hood to Coast je jeden z nejpopulárnějších amerických etapových závodů, který se koná koncem srpna. Letos se jej účastnilo na 12 600 běžců a každý tým, který se rozhodne zdolat jeho 320 kilometrů, může mít až 12 členů.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce