Rubriky:

Odjinud

Trable na cestě. Pneumatiky ve stoce a boty před koncem použití

12. září 2017 11:01 - Praha

Třetí den má za sebou. V pondělí jeho nohy poznaly 52 kilometrů. Redaktor Běhání na Sport.cz René Kujan skončil v pondělí v Brdech, kde složil také hlavu. Pomalu se blíží polovině své cesty od pramene Vltavy k prameni Labe, která bude měřit okolo 360 kilometrů. Sportovní výzva, která má pomoci vozíčkářům.

 

René Kujan, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Musím říct, že jsem dost unavený. Docela těžko se odhaduje, kdy nabrat jídlo a pití. Často voda ani není k dispozici. Když mapa ukáže, že bych měl potkat nějaký zdroj, tak se často ukáže, že je to jen stoka plná bahna, kde jsou ještě vyhozené pneumatiky," popisuje Kujan své zážitky.

Pondeli, den treti

Zveřejnil(a) René Run Kujan dne 12. září 2017

Při svém běhu využívá zdroje, které mu příroda nabídne. Občas to ale může být problém. Pokud jste několik hodin denně v pohybu, potřebujete energii a vodu.

„To samé je třeba s kukuřicí. Člověk dvacet kilometrů před doběhnutím váhá, jestli právě tady je ta poslední kukuřice, co dneska potká, jestli ji narvat do batohu a zvýšit tím zátěž batohu," vzpomíná běžec.

Projekt věnovaný podpoře startovacího bydlení můžete podpořit i vy. Podrobnosti najdete na stránkách Daruj správně.

Naštěstí mu přálo počasí, nepršelo, takže všechny mokré věci z neděle se mu podařilo vysušit na batohu při běhu. Otázka visí ale nad botami, které by v případě ztráty, mohly přinést problém.

„Mám jediný boty, takový minimusky, s nimi jsem oběhl Island v roce 2012. Řekl jsem si, že tohle bude takové jejich důstojné zakončení. Doufám, že vydrží až do konce, podrážky už nevypadají nejlíp," přiznává Kujan. Úterý ukáže, jak dopadly.

Kujan se rozhodl podporovat hendikepované sportovce poté, co sám prošel těžkou dopravní nehodou a zdlouhavou rehabilitací po poranění páteře.

Jakým způsobem ale jeho běh pomůže vozíčkářům? „Za každý uběhnutý kilometr věnuji na sbírkový účet České asociace paraplegiků minimálně deset korun. Sehnal jsem další oficiální partnery, kteří udělají totéž, a snažím se k podobnému inspirovat další lidi i firmy kolem. Největší naděje pak vkládám do generálního partnera akce, což je banka, která přislíbila vybrané peníze ještě zdvojnásobit. To mi už dodává hodně velkou motivaci," uzavírá vytrvalec.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce