Rubriky:

Odjinud

Podívejte se! Angela z Německa to všem natřela v poušti

10. října 2017 08:32 - Praha

Poušť Atacama je jedno z nejdrsnějších míst na zemi. Tvrdí se o ní, že je nejsušším místem na naší planetě a v jejím středu se nacházejí oblasti, kde nepršelo po mnoho stovek let. A právě v této oblasti, na území Chile, se odehrál etapový závod Atacama Crossing spadající do série 4 deserts. Pro letošní vítězství si doběhla Angela Zaehová z Německa a Američan Zandy Mangold. Podívejte se do nehostinné oblasti s námi!

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Celý týden, respektive plných šest závodních dní trvá etapový závod, jenž se snad právem počítá mezi ty nejtěžší a nejvíce vyčerpávající na světě. Celková vzdálenost čekající na návštěvníky činí úctyhodných 250 kilometrů a kilometráž v jednotlivých etapách se pohybuje mezi 10 a 76 kilometry v závislosti na aktuálním terénu.

Srdceryvné! Zatoulaný pes vedl ultramaratónce 200 kilometrů pouští

Organizátoři totiž zvolili pouštní oblast nedaleko hranic s Bolívií, kde se běžci musí popasovat jak s dunami jemného písku, tak se štěrkem, volnými kameny i rozhlehlými oblastmi takzvaných solných pouští. Ani nadmořská výška účastníkům jejich situaci příliš neulehčuje. Startuje se ve 3200 metrech nad mořem v Arcoiris Valley a i samotný cíl v San Pedro de Atacama je ještě stále dost vysoko, ve 2400 m n. m.

Letošní ročník měl evidentní vítěze. Mezi ženami jasně dominovala Angela Zaehová z Německa, jež protnula cílovou pásku v čase 31 hodin, 9 minut s téměř tříhodinovým náskokem na druhou Kathiu Rachedovou z Libanonu. Mužům kraloval Zandy Mangold ze Spojených států. Jeho čas 28 hodin, 52 minut nenechal nikoho na pochybách, že vítězství patří právě jemu. Na letošním ročníku je zajímavý i doslovný překlad příjmení vítězů: Angela je ve své mateřštině „houževnatá" či „nezdolná". Vítěz mužské kategorie zase svým příjmením reprezentuje středomořskou zeleninu známou svým účinným působením proti chudokrevnosti a posilováním nervového systému.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce