Rubriky:

Odjinud

Ponořte manželku do bláta. Bizarní závod získává stále více fanoušků

11. října 2017 08:17 - Praha

Desítky sezdaných párů se letos účastnily 18. ročníku severoamerického šampionátu v běhu s manželkami na zádech North American Wife Carrying Championship. Tato obskurní disciplína a genderově naprosto nevyvážená zábava získává stále na oblibě, i když jsou kvalifikační kritéria poměrně likvidační.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pokud se tohoto šampionátu chcete zúčastnit, musíte mít doma ideálně o několik hlav menší a o několik desítek kilogramů lehčí manželku. Stěží by vám vaše právoplatná choť povolila sňatek s někým vhodnějším jen pro účely nějaké pochybné soutěže. Zkrátka hlavní pravidlo, pomýšlíte-li na vítězství, je už od začátku přistupovat k výběru partnerky zodpovědně.

Co je tohle za rodinu?! Někdo se asi umí narodit pro vítězství

Samotná soutěž spočívá v co nejrychlejším běhu s manželkou zavěšenou nohama okolo vašeho krku, hlavou dolů. Ten běh ovšem není ani zdaleka po rovině. Překonat se svou drahou polovičkou na zádech musíte i nejrůznější překážky včetně bahenní lázně.

Někdo možná navštěvuje tyto závody jenom proto, aby svou lepší polovičku mohl beztrestně strčit do bahna ‒ navíc hlavou napřed. „Promiň, miláčku, podjela mi noha..." Pokud se vám oběma ale závod vyvede, můžete se těšit nejen na tucet bas piva nebo šek v hodnotě pětinásobku váhy ženy v librách, ale také na zájezd zdarma na mistrovství světa v namáčení žen do bahna (kromě jiného toho naklepávání a obouchávání o překážky).

Kirsten a Jake Barneyovi si tak letos díky svému prvenství přišli k 630 dolarům a jistému startovnímu místu na World Wife Carrying Championship ve Finsku. Zkusíte to s manželkou příští rok taky?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce