Rubriky:

Odjinud

Zdravotní bratr školí profesionály. A už si přivlastnil i první světový rekord

15. října 2017 08:46 - Phoenix

Tim Freriks se už ve svých 26 letech stihl etablovat mezi ultramaratonskou smetánkou. Svůj talent začal pořádně objevovat až letos, kdy zaběhl padesátimílovou, převážně single-trackovou trať závodu Lake Sonoma na druhém místě a Transvulcania, ultra o délce 73 kilometrů dokonce vyhrál. Teď si na konto připsal světové prvenství.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Do dějin ultramaratonu se Freriksovi podařilo zapsat strhujícím výkonem: novým rekordem v překonání amerického Grand Canyonu z jednoho okraje na druhý, tzv. rim-to-rim. Jeho jednadvacetimílová pouť trvala pouhé 2 hodiny, 39 minut a 38 vteřin. O celých sedm minut tak vylepšil předchozí rekord svého kamaráda a tréninkového partnera Jima Walmsleyho, který je sám ve svém oboru velkým pojmem. Jim Walmsley byl například prvním běžcem, který překonal rim-to-rim-to-rim (z okraje Grand Canyonu na druhý a zase zpět) v čase pod 6 hodin.

Rekord v Grand Canyonu vyrostl z porážky

Tim Freriks dostudoval Northern Arizona Univerzity v roce 2013 a nyní pracuje na plný úvazek v nemocnici jako zdravotní bratr. Už za dob studií byl Velký kaňon jeho oblíbeným místem tréninků. Na sociálních sítích přiznal, že měl co dělat, aby se mu mezi náročnou práci podařilo vmáčknout také kvalitní přípravu na letošní rekordní pokus. Že jeho situace opravdu není jednoduchá, ilustruje také fakt, že hned druhý den po výkonu nastupoval na první ze tří dvanáctihodinových služeb v řadě.

Ani to jej ale nedokáže odradit od jeho běžecké vášně a vytrvalec už nyní plánuje další hvězdné výkony.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce