Rubriky:

Odjinud

Blamáž! Outsider po bizarním incidentu vypálil všem favoritům rybník

24. října 2017 08:36 - Benátky/Praha

Nečekaným vítězem nedělního 32. ročníku maratónu v Benátkách se stal domácí vytrvalec Eyob Faniel. Pětadvacetiletý borec místního klubu využil hrubé chyby pořadatelů, kteří vedoucí skupinku navedli mimo vyznačenou trasu! Když si to favorité uvědomili, bylo již pozdě, informuje server listu The Guardian.

Video již není dostupné

sntv

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Keňané Abdulahl Dawud, Gilbert Kipleting Chumba, Kipkemei Mutai či David Kiprono Metto patřili k hlavním adeptům na vítězství a svoje kvality také potvrzovali. Na 25. kilometru byli ve vedoucí šestičlenné skupině, která v té době měla na pozdějšího vítěze Faniela více než minutový náskok. V tu chvíli ale došlo k selhání pořadatelů, motocykl zavedl závodníky mimo vyznačenou trasu.

Vytrvalci po ní absolvovali několik stovek metrů, a když omyl zjistili, otočili se zpět a vydali se znovu správným směrem. Ztratili ovšem přes dvě minuty a Faniel se společně s Mohammedem Mussou probojovali do čela závodu. V závěru domácí borec Eritrejce setřásl a stal se prvním italským vítězem za posledních 22 let.

Faniel doběhl do cíle v čase 2:12:16 hod., Mussu porazil o bezmála tři minuty. Maročan Tarik Bamaarouf skončil třetí a Chumba čtvrtý.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce