Rubriky:

Odjinud

Tomu neuvěříte! Fanoušci se složili, aby šampiónovi vykompenzovali finanční ztrátu z oslavy

29. října 2017 08:14 - Toronto

Současný mistr Kanady v maratonském běhu Trevor Hofbauer vstoupil do dějin atletiky nejenom svým skvělým výkonem a raketovým postupem národním žebříčkem, ale hlavně svou bujarou oslavou vítězství ‒ ještě předtím, než skutečně protnul cílovou pásku. O pár vteřin tak zmeškal finanční prémii za překonání času 2:18:00. Raději si plácal vesele s fanoušky, než aby se staral o časomíru. A jeho fanoušci ho teď nenechali ve štychu.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Když vešlo v širokou známost, že cílové veselí stálo Hofbauera nemalé finanční prostředky a sám Hofbauer se vyjádřil v tom smyslu, že ničeho nelituje a udělal by to přesně tak znovu, a klidně stokrát, vzedmula se mezi jeho fanoušky vlna pýchy. Zcela oprávněně. Takto nejspíše jedná opravdový sportovec, který na první místo staví lásku ke své disciplíně a peníze hrají až některou z dalších rolí.

Obrovský trapas! Slavil na čáře vítězství, až prodělal kalhoty

Hofbauerovi fanoušci ale vzali jeho osud pevně do svých rukou. Pár hodin po doběhu už byla aktivní veřejná sbírka na kompenzaci Hofbauerovy finanční ztráty kvůli nedodržení limitu. A neuvěříte, co se stalo. Během 17 hodin se našlo 35 lidí, kteří dohromady složili prostředky ve dvojnásobné výši, než činila původní ztráta. „Sledovat, jak Trevor protrhává cílovou pásku bylo neskutečné. Jeho nespoutaná radost a nadšení bylo nakažlivé. Mohli jsme cítit, jak moc to pro něj znamená a jak moc chtěl sdílet svou radost s ostatními v davu přihlížejících. Nestaral se o čas, žil přítomným okamžikem," napsali k události iniciátoři sbírky.

Dle vlastních slov chtěli podpořit Trevora Hofbauera v jeho dalším tréninku a nechat ho soustředit se jen na něj, místo aby musel přemýšlet o tom, kde získá ušlé peníze. „Doufáme, že svého entuziasmu ve svůj velký den nebudeš nikdy litovat. Zůstaň takový, jaký jsi!" dodali. 25letý atlet z Calgary později zareagoval a napsal svým fanouškům: „Slova nemohou popsat, jak moc pro mne tento čin znamená. Nemůžu vám vyslovit dost díků, chybí mi slova."

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce