Rubriky:

Odjinud

Severní Korea vypustila další bombu. Tentokrát jde o mezinárodní závod

31. října 2017 08:24 - Pchojgjang

Severní Korea neumí jen hrozit jadernými zkouškami a útokem na Spojené státy americké. Jak jste se mohli o víkendu přesvědčit, do jejího repertoáru patří i mnohem mírumilovnější činnost ‒ pořádání mezinárodních závodů. Češi byli u toho také, podívejte se!

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pchjongjang hostil v neděli první mezinárodní podzimní maratón. Televizní stanice KRT vlastněná státem odvysílala záběry Severokorejců i cizinců běžících ulicemi několikamiliónového hlavního města v rámci závodu pro amatérskou veřejnost.

Nejpodivnější na světě. Zákazy a kontroly. I takový může být sport

Jak informovala státní média, více než 240 běžců ze Severní Koreje, Nizozemí, Švédska, Velké Británie, ale také z České republiky a dalších států se stalo součástí doprovodných běhů o délce půlmaratonu, 10 000 a 5 000 metrů.

Severní Korea obvykle pořádá mezinárodní maratón v dubnu. Ten má svou tradici už od roku 1981. Stát umožnil účast také zahraničním amatérským běžcům poprvé v roce 2014. Nyní se ale konal vůbec první podzimní maraton pro místní i zahraniční běžce, jak uvedla státem provozovaná cestovní agentura DPRK Tour.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce