Rubriky:

Odjinud

Slovenský důchodce senzačně vyhrál v New Yorku!

14. listopadu 2017 08:28 - New York

Maratón v New Yorku je největším závodem svého druhu na světě. Běhá se od roku 1970 a nyní se ho každoročně účastní přes 50 000 lidí z celého světa, kteří buďto splnili přísná kritéria, nebo měli štěstí v účastnické loterii. Ne vždy se ale stává, aby ve své kategorii zvítězil našinec, obyvatel našeho kdysi společného státu. Jánu Hazuchovi se to letos podařilo!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

74letý vytrvalec Ján Hazucha dokázal na největším maratónu světa zvítězit ve své kategorii od 70 do 74 let, a to časem, který bychom mohli nazvat úctyhodný i v případě mnohem mladších běžců. 3 hodiny, 34 minut a 14 vteřin znamenalo letos úspěch nejvyšší. Slovenskému důchodci se tak splnil dlouholetý sen. Hazucha cestuje a běhá vytrvalecké závody po celém světě. Často si v kategorii odnáší ty nejvzácnější trofeje.

Stařík zmátl sám sebe. Za sebou nechal i mnohem mladší

V New Yorku dokázal setřást jak druhého Holanďana Alberta Wieringa, tak i třetího domácího běžce Pedra Galvu. Sám Slovák si svým vítězstvím nemohl být dlouhou dobu jistý. Noc před závodem nespal dobře a při samotném závodu na něj bylo nezvykle zima. Po doběhu do cíle téměř ihned telefonoval domů manželce, aby se podělil o první dojmy.

SKVELÉ SPRÁVY Z NEW YORKU. Víťaz MMM 2017 v kategórii M70, Ján Hazucha, nenašiel premožiteľa ani na slávnom maratóne v...

Zveřejnil(a) Kosice Peace Marathon - Medzinárodný maratón mieru Košice dne 7. listopad 2017

Newyorská výhra je pro něj doposud největším triumfem. I v předchozích letech ale dokázal Hazucha vybojovat zlato. Třeba na nejstarším maratónu v americkém Bostonu v roce 2015. Svou kategorii v témže roce vyhrál i v zemi původu maratónu, v řeckých Athénách. A o dva roky dříve triumfoval v německém Berlíně. Na stupních vítězů jste jej mohli zahlédnout také kupříkladu v Praze, v Košicích nebo ve Vídni.

I přes svůj pokročilý věk dokáže slovenský vytrvalec podávat vyrovnané výkony a i v tomto věku je schopen zaběhnout několik maratónů ročně v čase kolem tří a půl hodiny. Ještě ve svých jednašedesáti letech se na maratónské distanci dokázal přiblížit magické hranici tří hodin na necelých šest minut.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce