Rubriky:

Odjinud

Smutný konec jedné šampiónky. Vězení kvůli krádežím

20. listopadu 2017 08:36 - Tokio

Ne všechny osudy atletických šampiónů mají hladký průběh nebo jen pozitivní zápletky. Bývalá reprezentantka Japonska v maratónu sbírala kdysi pro svou vlast čest a slávu, nyní se karta obrátila. Psychické problémy s sebou přinesly bulimii a kleptomanii. Japonka byla několikrát zatčena za krádeže v obchodech, převážně právě jídla.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jumiko Hara byla nedávno opět přistižena v obchodě při krádeži. Případ byl předán policii a následně se dostal k soudu, odkud japonská běžkyně odešla s podmíněným trestem odnětí svobody na jeden rok s tříletou zkušební dobou. Ačkoli je atletka známou recidivistkou, dostala ještě poměrně nízký trest. Soudce posuzující případ vzal v potaz i hlavní bod obhajoby, že kleptomanie obžalované byla způsobena dlouhotrvajícími stravovacími problémy táhnoucími se už 17 let.

Jako hrdý samuraj! Sponzory nemá, obrovské výsledky ale ano

Pětatřicetiletá atletka začínala nejdříve na desetikilometrové trati. Brzy ale přešla na půlmaratónské a maratónské distance. Několik významných domácích závodů na královské trati se jí podařilo také vyhrát. V dobách její největší slávy se jí podařilo obsadit šestou příčku na mistrovstvích světa, a to hned při svém maratónském debutu. Hned v začátcích její závodní kariéry se u ní ale probudily také psychické problémy doprovázené poruchami příjmu potravy. To mělo za následek i časté krádeže v obchodech s potravinami.

Ani nyní, kdy už aktivní kariéru ukončila, ovšem Japonku psychické problémy neopouštějí. Krádeže pokračují. Naposledy byla zatčena za krádež kosmetických přípravků a dalších předmětů. Kleptománie se u ní původně vyvinula z poruchy příjmu potravy. Kradla v samoobsluhách jídlo, aby ušetřila peníze. Věděla, že ukradené jídlo tak jako tak zanedlouho vyzvrací. Při posledním případu už ale o jídlo nešlo. Japonka údajně odcizila osm předmětů v celkové hodnotě 2700 jenů, tedy asi 520 korun.

Obžalovaná se k činu přiznala a nedlouho poté, co byla propuštěna na kauci, vyhledala odbornou pomoc. Celá událost je o to smutnější, že se jedná o škodní částku v takové výši, že by se například české soudy vůbec případem nezabývaly. U nás by totiž nešlo o trestný čin, ale pouze o přestupek.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce