Rubriky:

Odjinud

Tlusťoch utekl tatérské jehle. V sázce ožebračil své kamarády

22. listopadu 2017 08:48 - Londýn

Svého času byl Colin McCourt docela dobrý. Běhal závodně střední tratě a třeba patnáctistovku dokázal udolat za 3 minuty 37 vteřin. Reprezentoval Británii i na Hry Commonwealthu. Pak se ale roku 2012 nedostal na olympiádu ve svém domovském Londýně a na sport se vykašlal. To se na něm podepsalo, sport šel stranou a kila přibývala. A když už vážil 94 kilo, přišla od přátel škodolibá sázka.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Celkem sedmnáct Colinových přátel už se na to nemohlo dál dívat. Vyprovokovali ho k sázce: Nedáš pětku pod šestnáct minut! Každý z nich mu nabídl sto liber (necelé tři tisíce korun), když to dokáže. V sázce bylo v přepočtu 50 000 korun! A když Colin prohraje? Nechá si na záda vytetovat jména všech svých sedmnácti vypečených kamarádů.

„Zápasník sumo" shodil kvůli dceři 50 kilo. Vlastní máma ho nepoznala

24. ledna napsal McCourt na svůj instagram: „Tohle je den 1. Každý má svou startovní čáru, takhle vypadá ta moje." Svůj pokrok, trénink a přípravu pak pečlivě dokumentoval na sociálních sítích a získal tisíce sledovatelů. Po napínavých osmi měsících zkusil svůj velký závod s časem a tatérskou jehlou. Povedlo se, dokázal to. Ještě 22 vteřin mu do 16 minut chybělo. Jeho výsledný čas 15:38 znamenal jisté vítězství s dostatečným náskokem. „Za osm měsíců jsem se z 24minutového běžce na pět kilometrů stal běžcem 15minutovým," napsal později hrdina tohoto příběhu.

Jeho cesta k výhře, i když býval profesionálním závodníkem, nebyla snadná. Přátelé si ho často dobírali a snažili se jeho morálku nalomit. Třeba mu domů objednávali lákavé pizzy a zkoušeli, zda odolá pokušení. Odolal. „Ukázalo se, že stačí trochu běhat, věnovat se rychlosti, a když chcete, dokážete se dostat na vyšší úroveň. Jen si musíte věřit a makat," shrnul šťastný výherce svůj jednoduchý recept.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce