Rubriky:

Odjinud

Nejpustší světadíl zažil extrémní výzvu. Ta skončila rekordem

3. prosince 2017 10:51 - Praha

Nízké teploty vedou některé lidi k podivným nápadům. Možná je to dané tím, že promrzající organismus má také za následek horší zásobování mozku živinami. Nicméně organizátorům maratónu v Antarktidě se podařilo přesvědčit elitního irského běžce, aby na zamrzlém kontinentu v nelítostných podmínkách zkusil zaběhnout nejrychlejší ledovou míli světa.

 

facebok AIM

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Paul Robinson strávil na cestě na ledem pokrytý jižní konec světa celé tři dny. Pak už jen stačilo zavázat tkaničky na tretrách, svléknout všechny zateplovací vrstvy až na jednu a vyrazit doslova a do písmene s větrem o závod. Celou akci zachycovaly drony a kameraman ze sněžného skútru.

Vítěz nejstudenějšího a nejizolovanějšího závodu neměl ještě ani v cíli dost

„Říkal jsem si: No do pr***e, ani nevím, jestli se mi vůbec podaří doběhnout do konce. Moje nohy se proměnily v rosol, ale věděl jsem, že nesmím padnout v žádném případě, musím to doběhnout, protože tohle už nechci víckrát zažít," řekl po doběhu upřímně Robinson.

Vzdálenost jedné míle byla čtyřikrát důkladně přeměřována nejspolehlivějšími přístroji GPS. Celý úspěšný pokus se odehrával na rovině ledovce Union Glacier mezi dvěma majestátními horami, doslova uprostřed sněhové pouště. Energii běžci ubíral kromě větru také sníh, který sice nebyl nikterak hluboký, do nějž se ale atlet při každém kroku propadal o 7-12 centimetrů.

„Máte pocit, jako by vám měly vybuchnout plíce," doplnil Robinson, který z místa svého úspěšného rekordu stihl odletět ještě předtím, než oblast zasáhl blizard. A jaký byl tedy jeho rekordní čas? 4 minuty 17,9 vteřiny.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce