Rubriky:

Odjinud

Londýn objevil nový způsob, jak převléci alkoholismus za sportování

15. prosince 2017 08:09 - Londýn

V Londýně si lidé našli další zajímavý druh zábavy. V něm se snoubí jejich vášeň pro sporty, tradiční britskou vánoční pantomimu a pintu dobrého piva. Závod London Pantomime Horse Race ozvláštnil druhou adventní neděli v hlavním městě. Zda to byla zábava více pro účastníky, nebo spíše pro diváky, posuďte podle videa sami.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V neděli proběhl v Londýně už osmý ročník závodů pantomimických koní, kdy tělo každého zvířete tvoří dva lidé v převleku. Jeden se ukrývá v hlavě koně, zatímco druhý tvoří jeho hřbet a zadní pár nohou. „Miluju pantomimu. Tahle část roku je dost bláznivá, tak jsem si řekl, že udělám závod pantomimických koní. Miluju humor, ztřeštěnosti, snažím se zapojit co nejvíce prvků. Do celé věci je také zapleteno nějaké to pití. Ale určitě bych nerad dělal reklamu na popíjení alkoholu," dušoval se hlavní organizátor Mark Biddiss novinářům.

Jeho Výsost i obě Jasnosti řádily na londýnském stadiónu

Aby těch ztřeštěností nebylo málo, každý rok je navíc vyhlašováno určité téma. Každý ročník je tak tematicky laděný jinak. Letos dostaly slovo rockové a popové ikony. „Oslavujeme hudbu, oslavujeme zábavu a taky notnou dávku ztřeštěnosti," vysvětlil organizátor.

Závodí se na čtvrt míle (zhruba 400 metrů), přičemž na trati jsou pit stopy, stejně jako tomu bývá u formulí 1. Jen s tím rozdílem, že tady je pit stopem každý britský pub na cestě. Každý zkrátka k pití potřebuje jinou výmluvu, nebo záminku.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce