Rubriky:

Odjinud

Čtyřikrát překonal zeměkouli a dře dál

7. ledna 2018 09:30 - Denver

Kevin Follett věděl už před čtyřiceti lety, čeho chce dosáhnout. Už ve svých patnácti letech měl před sebou jasnou vizi, jasný cíl. Americký vytrvalec se v roce 1981 dostal na přední strany tisku, když překonal hranici 10 000 uběhnutých mil. Tehdy si za přihlížení všech neváhal nastavit mnohem ambicióznější cíl, o němž věděl, že ovlivní dalších 40 let jeho života.

 

twitter K. Follett

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Rád bych dosáhl hranice 100 000 mil," řekl tenkrát mladý Follett novinářům. „Předpokládám, že mi to bude trvat dalších 40 let." Před pár dny se jeho velký sen naplnil. Dnes 56letý vytrvalostní běžec svůj plán ještě překonal a stihl to o pár let dříve.

Půlstoletí odříkání. Nezmara nezlomila ani operace a prasklá hrudní kost

Není divu. Téměř čtyřicet let běhal Kevin v průměru 50 mil týdně (asi 80 kilometrů). Alespoň jednu míli uběhl ve všech 50 státech USA. Běhání jej zavedlo do celkem 22 států světa. A nakonec: Ekvivalent 161 000 kilometrů představuje čtyřnásobný obvod zeměkoule, který by teoreticky překonal běžec, kdyby běžel kolem Země celou dobu po rovníku.

Že je Kevin Follett cílevědomý, je asi jasné. Jde ovšem zároveň o člověka velice pečlivého. Od roku 1977 si vede podrobný běžecký deník, který zveřejnil také na internetu. Jeho záznamy obsahují nejen naběhané míle, ale i takové podrobnosti, jako je místo běhu, jeho běžecký doprovod, zahlédnutou zvěř nebo používanou běžeckou obuv.

Ze záznamů se například dozvíte, že jeho čtvrtou nejoblíbenější běžeckou destinací byl Follett Ranch v Coloradu, kde naběhal 5595 mil a zahlédl u toho například 894 jelenů, 16 lišek, 52 kojotů, 1 orla, 6 medvědů. Nebo že v minulém roce zlikvidoval pět párů bot, všechny značky Brooks, typu Glycerin. Jeho záznamy obsahují i stovky jmen běžců, s nimiž si někdy vyběhl. Vy mezi nimi ještě nejste? Nezoufejte, může se to změnit. Kevin totiž nezastavuje a běží dál.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce