Rubriky:

Odjinud

Silvestrovské veselí málem zaplatil životem

4. ledna 2018 08:05 - Vídeň

Starší muž silvestrovské sportovní veselí málem zaplatil životem. Téměř osudným se mu stal tradiční silvestrovský výběh v rakouském hlavním městě. Krátce před polednem posledního dne v roce zkušený běžec zkolaboval, ztratil vědomí a jeho životní funkce ustaly. Do světa živých se navrátil jen díky obrovskému štěstí.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Wiener Silvesterlauf je největší akcí svého druhu v zemi našich jižních sousedů a v loňském roce proběhl jeho už 41. ročník. Za to, že akce neskončila tragédií, mohou být organizátoři vděční souhře šťastných náhod. Zkolabovaný muž se nacházel uprostřed velkého množství ostatních běžců, mezi nimiž byli v bezprostřední blízkosti také lékaři. Ti okamžitě začali s oživováním postiženého. Další životně důležitou náhodou byl fakt, že se incident odehrál nedaleko místa s veřejně dostupným defibrilátorem.

Tomu neuvěříte! Fanoušci se složili, aby šampiónovi vykompenzovali finanční ztrátu z oslavy

Lékaři-běžci tak mohli okamžitě na místě zahájit sofistikovanou resuscitaci a na druhý pokus se podařilo nešťastnému běžci obnovit srdeční činnost. Pacienta si mohli následně přebrat záchranáři z přivolané služby, kteří muže sanitkou transportovali na další ošetření do Všeobecné vídeňské nemocnice. Silvestrovský běh tak mohl po svém zakončení konstatovat, že všech 4000 jeho běžců za rok 2017 sportovní oslavy přežilo ve zdraví.

🎆💥Holt Euch die Silvesterlaufmedaille! 👏Heute, 26.12.17 letzter Tag der online Anmeldung unter:...

Zveřejnil(a) LCC Wien dne 26. prosinec 2017

Ve Vídni tentokráte nakonec vše dobře dopadlo.

Předchozí rok ovšem tolik štěstí neměl jiný rakouský běžec na silvestrovském běhu v hornorakouském Puckingu. Krátce před cílovou čárou pětikilometrového silvestrovského běhu zkolaboval zkušený 31letý vytrvalostní běžec. Tragédie byla o to větší, že se jednalo o muže s výbornou fyzickou kondicí a aktivního požárníka-záchranáře. Ačkoli i zde jeho spoluběžci okamžitě započali s úkony vedoucími k obnovení životních funkcí, mladého muže se tehdy zachránit nepodařilo.

kü, Sport.cz

Zúčastnili jste se silvestrovského nebo novoročního běhu?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce