Rubriky:

Odjinud

Hasiči ukázali srdce. Do extrémní šílenosti nastoupili v plné zbroji

22. ledna 2018 12:25 - Berlín

Hlavní město Německa zažilo o víkendu již 18. ročník Tower-Run Berlin. Vedle dvou set účastníků, kteří zaplnili celou kapacitu krátce po otevření registrací, přilákalo množství diváků také závěrečné klání. Závod hasičů v kompletním vybavení včetně těžkého ochranného oděvu nebo dýchací masky do schodů nejvyššího obytného domu Berlína se mohl pochlubit hordami nadšených přihlížejících.

 

facebook Feuerwache Berlin

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Nemilosrdný závod se konal ve čtvrti Berlin-Gropiusstadt, kde se k nebi tyčí nejvyšší obytný dům hlavního města. Kapacita akce je omezena na dvě stovky účastníků, kteří startují v sedmi vlnách. Na akci se pravidelně scházejí špičky německého towerrunningu. Stále větší oblibě se ale těší závěrečná vlna patřící 26 hasičům.

Kaziči tratí, banány i hasiči. Uspořádat závod je šichta

Ti mají, stejně jako všichni ostatní účastníci závodu, za úkol zdolat 465 schodů výškové budovy, které následují po čtyřsetmetrovém úvodním rozběhu. Hasičtí záchranáři ovšem mají situaci značně ztíženou, když na trať vybíhají s kompletním vybavením, s nímž nastupují i do všech ostrých akcí. Ve 30. patře pak na všechny účastníky čeká úchvatný panoramatický výhled.

O překvapení a drama se postarali také špičkoví běžci a běžkyně v obou hlavních kategoriích. V ženách překvapivě „zklamala" nejlepší německá běžkyně se specializací na výškové budovy Sylvia Jacobsová. Ta v předchozích ročnících šestkrát po sobě dokázala vyhrát. Letos na ni zůstalo až čtvrté místo. Také v mužích se sváděly tvrdé boje, kdy Gerrit Kröger a Johannes Gabbert sváděli ostrý boj o prvenství, které nakonec rozhodl rozdíl pouhé jedné vteřiny. Kröger tentokrát zvítězil nad Gabbertem, takže si oba muži vyměnili pozice z předchozího ročníku.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce