Rubriky:

Odjinud

Masakr! Superobří slalom naruby a bez lyží

31. ledna 2018 08:08 - Praha

Severoitalské středisko Val Gardena bylo v sobotu svědkem ojedinělého běžeckého závodu. Tentokráte ovšem nešlo o běžecké lyžování nebo skialpinismus, ale běh ve své nejprostší podobě. Úkolem bylo vyběhnout sjezdovku Saslong, na níž se jezdí superobří slalom. Na start přes dva kilometry dlouhého stoupání se vydaly zhruba dvě stovky atletů.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přesně 2385 metrů s celkovým převýšením 590 metrů, přičemž úhel stoupání je někdy až 60°. To všechno si vychutnali účastnice a účastníci nezvyklého závodu Vertical Up. Tam, kde se většinou obrovskými rychlostmi řítí lyžaři na sjezdových lyžích, oni se snažili udržet alespoň rychlost běžného chodce.

Na závodě padaly slzy. Ne z dojetí, ale z otráveného vzduchu

Pravidla jsou jednoduchá: Dostat se co nejdříve nahoru, volba vybavení je na uvážení každého, pohyb pouze vlastní silou. Implicitně jsou tak povoleny běžecké boty s hřeby, sněžnice, běžky, skialpové lyže se stoupacími pásy či železy, mačky, cepíny, hole... Jako nejrychlejší se ukázaly běžecké boty doplněné trekovými holemi. Časy Hannese Perkmanna z Itálie (18:41,7) a Marlies Penkerové z Rakouska (23:13,3) mluvily za sebe.

Kromě Speed Division, kde hlavním cílem je rychlost a vítězství, otevírají pořadatelé také kategorii Rucksack Division, v níž jde především o radost z pohybu a zábavu. Organizátoři vypisují ceny i za nejoriginálnější kostým a bohatou tombolu pro všechny účastníky. Cíl trati je v nadmořské výšce 2000 metrů a její průměrný gradient 24,5 %.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce