Rubriky:

Odjinud

Jen ve spodním prádle na závody? V Bělehradě povinnost

6. února 2018 09:41 - Bělehrad

V srbském Bělehradě se o víkendu uskutečnil už druhý ročník stále oblíbenější recesistické běžecké akce Belgrade Underpants Run, běhu ve spodním prádle. Běžečtí nadšenci tam pravidelně vyzývají na souboj kromě své lenosti a zvědavosti přihlížejících také nelítostné povětrnostní podmínky. Podívejte se na video, jak si spoře oděné běžkyně a běžci poradili s opravdu mrazivou atmosférou!

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V případě Underpants Run nejde v pravém smyslu o závod, ale spíše o recesi a zábavu. Pravidla nejsou úplně jasná a časomíru s kontrolními čipy byste na této akci hledali marně. Na start se na břehu Dunaje postavily zhruba tři desítky odvážlivkyň a odvážlivců. Zatímco ostatní na sobě měli teplé zimní oblečení, účastníci do větrného podnebí s teplotou -3° C vyběhli předpisově pouze ve spodním prádle.

Naháči vydělávají spousty peněz

V porovnání s předchozím ročníkem došlo k částečnému oteplení. V roce 2017 hlásil teploměr v den akce -5° C. Zatímco vítěz závodu Ivan byl odměněn šálkem dobrého a hlavně horkého kakaa, ocenění za nejkrásnější kalhotky si společně s poukazem na masáž odnesla účastnice Zorica.

Srbsko není v porovnání s ostatními zeměmi známé skrze své běžecké akce. Vlna běžeckého entuziasmu ale už jak vidno dorazila i sem a společně s budováním infrastruktury slibuje vláda také pořádání velkých sportovních eventů. První vlaštovkou je městský Belgrade Marathon pořádaný v dubnu.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce